A demokrácia azt jelenti, hogy a szavazók döntenek

2017. április 17. 13:57

Romániában csak akkor számít, hogy mire voksolt a többség, ha az eredmény a propaganda kedvére van. Ellenkező esetben megkérdőjelezik, vitatják azt, és változtatni akarnak rajta. Nos, úgy tűnik, Törökországban ez másképp történik.

2017. április 17. 13:57
Victor Ponta
Facebook

„A török nép szavazott, és senki nem vitatja az eredményt, bár az nagyon szoros – mindössze 1,5 millióra tehető a szavazatkülönbség. Mert a demokrácia azt jelenti, hogy a szavazók döntenek. Az Európai Unió azonban nincs megelégedve az eredménnyel, sem a nemzetközi sajtó, sem a mi deontológusaink, sem a romániai Propaganda (azok, akik európaibbak az európaiaknál, demokratábbak a demokratáknál és katolikusabbak a pápánál). Romániában csak akkor számít, hogy mire voksolt a többség, ha az eredmény a propaganda kedvére van. Ellenkező esetben megkérdőjelezik, vitatják azt, és változtatni akarnak rajta. Nos, úgy tűnik, Törökországban ez másképp történik.”

*

Az Agerpres román nemzeti hírügynökség fordítása.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 21 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Akitlosz
2017. április 17. 20:25
Az EU-nak ugyan melyik tagországában lehet a hatalom egyetértése nélkül népszavazást rendezni és annak a hatalom számára nem tetsző eredményét a hatalommal végrehajtatni? Ja, hogy egyikben sem! Hát nincsen is demokrácia egyikben sem.
Berecskereki
2017. április 17. 16:09
Victor Ponta téved, mert a vesztes a legtöbb esetben vitatja az eredményt. Így van ez Romániában is. A probléma viszont máshol van. Abban, hogy a demokrácia csak 4-5 évenként választáskor működik. Ciklus közben pedig a pártok kedvük szerint büntetlenül sakkozhatnak, hazudhatnak reggel, éjjel, meg este. Amikor pedig ez kitudódik egy demokrata lemond. Amennyiben ezt nem teszi meg a pártja, beleértve a koalíciós pártot is új választást kér. Magyarországon 2006 őszén ezt kellett volna tenni, de a hataloméhes MSZP és SZDSZ erre képtelen volt. A demokrácia elve megkövetelné, hogy ciklus közben is ki lehetne kényszeríteni a kormányváltást. Például kétmillió szavazó aláírásával lehessen kezdeményezni népszavazást a kormány lemondatására, új választás kiírására.
P.A.
2017. április 17. 14:55
Ennél azért bonyolultabb, nem? Nem csak az számít, hogy a szavazók döntenek valamiről hanem az is, hogy miről kérdezik meg őket és miről nem.
ÁlcanélküliÜrügymutyiszter
2017. április 17. 14:34
Nem. A demokrácia azt jelenti, hogy népnél van a hatalom. Lehet úgy is a népnél a hatalom, hogy nem ők döntenek (ha van egy uralkodó aki a döntéseivel a népet szolgálja) és lehet úgy is megfosztva a nép a hatalomtól, hogy a nép dönt (ha az emberek ki vannak fosztva és nem tudnak jó irányba változtatni a világon ). Nem elég dönteni, a döntésnek érvényt is kell tudni szerezni. Na ahhoz kell a hatalom, hogy amit eldöntenek, azt meg is lehessen valósítani.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!