A költségvetés és az ország szétlopása

2017. február 16. 07:37

Nem kis munka vár az országra. Az eredmények fogják eldönteni, hogy – megkockáztatom – a három Orbán-ciklus intézkedéseit évtizedekkel később Széchenyi István hagyatékához fogják hasonlítani.

2017. február 16. 07:37
Farkas Zsuzsa
Magyar Idők

„Ahogy Romániában a tüntetőket sem kizárólag a Soros György-féle szervezetek irányítják, úgy a hazai helyzet sem címkézhető fel fehérnek vagy feketének, de most nem is ez a lényeg. Magyarország kegyelmi állapotban van. Hétfőn például az Európai Bizottság javította hazánkra vonatkozó növekedési előrejelzését; emlékezetes, hogy milyen kemény számcsatákat vívott a kormány korábban a brüsszeli intézménnyel. Tavaly a hitelminősítők állítottak ki kedvező bizonyítványt a gazdaság helyzetéről. Jelen pillanatban ez a legfontosabb, ezt a hullámot kell gyorsan meglovagolni. (...)

Vannak, akik azt harsogják, hogy mindez puszta szemfényvesztés, a pillanatnyi jólét az uniós források áradatának köszönhető, Hamupipőke hintója pedig hamarosan tökké változik: a hiány és az adósság újra nőni fog. Nem érdemes hallgatni rájuk, mert tágabb kontextusban nézve most valódi lehetőség mutatkozik a rendszerváltás után elhibázott politikából eredő deficitek ledolgozására. Ebben azonban első körben hinni kell, másodsorban pedig kreatív és vállalkozó szellemű emberekre van szükség, akik fölépítik azokat a vállalkozásokat, amelyek nemzetközi viszonylatban is megállják a helyüket. Az uniós forrásokat és az egyre nagyobb mennyiségben rendelkezésre álló piaci hiteleket okosan kell felhasználni; gépekre, munkahelyteremtő berendezésekre és korszerű technológiákra kell költeni.

Nem kis munka vár az országra. Az eredmények fogják eldönteni, hogy – megkockáztatom – a három Orbán-ciklus intézkedéseit évtizedekkel később Széchenyi István hagyatékához fogják hasonlítani.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 117 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
incze
2017. február 17. 00:11
széchenyi a saját pénzén adott az országnak, a basi az ország pénzén ad magának, széchenyi a döblingi elmeintézetben volt, holott az ország vezetői közt lett volna a helye, a basi meg az ország élén áll, holott döblingben a helye. kábé ennyiben lehet egy lapon említeni ezt a két embert.
OberEnnsinnen
2017. február 16. 16:15
Bárcsak igazad lenne, komolyan, én tévednék, és az ország b.szodalmasan jól állna jobbnál jobb gyárakkal, üzemekkel, kutatóintézetekkel, mg. feldolgozóiparral, amit átmentettünk a "rendszerváltáskor", és azóta innovációval, tudás alapúvá téve őket, többet termelnének, mint az autó-összeszerelők. De nem így van. Szinte semmink sincs, amelyben versenyképes termékünk lenne. Ellentétben a szlovák, cseh, lengyel, román gyártási képességekkel... Ez a helyzet, sajnos. De ezt te is leírnád, ha lenne vér a p.cádban, de nincs, legalábbis ehhez nincs.
kohazi
2017. február 16. 14:57
Itt emberekre van szükség, olyanokra kik megteremtették a magyar ipart Kandókra, Ganzokra, Jendrassikokra.A pénz önmagában semmi.Nagy hozzá adott szellemi tőke,Ilyen a gyógyszeripar, az agrártechnológia.Miért a hollandok az elsők,ha jó vetőmagot kell venni, miért nem mi.Csak pénz kérdés lenne.
dakotasámán
2017. február 16. 13:11
"másodsorban pedig kreatív és vállalkozó szellemű emberekre van szükség, akik fölépítik azokat a vállalkozásokat, amelyek nemzetközi viszonylatban is megállják a helyüket." igen zsuzsika. olyan kreatívokra, mint stróman lőrinc. mi ebből a tanulság ? betépve ne próbálj segget nyalni. az meg, hogy zorbánt egy napon és egy lapon említed Szécheny-vel a nemzet arcul köpése. Szécheny 1 évi jövedelmét tolta a Tudományos Akadémia létrehozásába, zorbán pedig már 1 000 évi jövedelmet vett ki a közösből. ezt elqrtad. nem kicsit, nagyon.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!