Tények

2017. január 13. 07:22

Javaslom, vessenek egy pillantást 2020-ig tartó konvergencia-programunk gazdasági növekedést illető prognózisára: 2017-től a következő években átlagosan négyszázalékos ütemben leszünk vagy lehetünk képesek éves alapon bővülni.

2017. január 13. 07:22
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

Vagyis csodával határos módon nemcsak hogy sikerült tüzet oltani és hatástalanítani az időzített bombákat, hanem sikerült átfordítani az egyenlegeket. Mára a hazai pénzügyi rendszerre leselkedő veszélyek jelentősen csökkentek, és megnyílt a tér a tartós gazdasági növekedéshez.

Ez persze csak a »makro«, de mi a helyzet mikroszinteken?

A mindennapokban.

Momentán munkaerőhiányról szól a diskurzus, valamint arról is: ha visszatér az infláció, akkor lesz-e akkora reálbér-növekedés, amelyet tavaly érezhettek a munkavállalók. Kétségtelen, hogy a munkaerőpiaci anomáliákat orvosolni kell, például visszacsábítani a Lajtán túl dolgozók tízezreit, de könyörgöm, már 4,4 millióan dolgoznak, és 220 ezerre csökkent a bejelentett munkanélküliek száma. Eközben a nettó átlagfizetés 2013-tól a múlt esztendő végéig húsz százalékkal emelkedett, elérve a 184 ezer forintot. S a folytatás garantálva: lásd a hat évre szóló bérmegállapodást. Magyarország pénz- és tőkevonzó képességéről pedig árulkodnak a nagy járműipari fejlesztések, valamint a – Magyar Nemzeti Bank tulajdonában lévő – Budapesti Értéktőzsde szárnyalása, és az összes hitelminősítő feljavítása. Javaslom: hagyjuk a sikersztorikat, nézzük a tényeket. Hú, de makacs dolgok!

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 62 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Pinter68
2017. január 13. 11:48
Csaba, Csaba! Mivel az Orbán-kormány korábbi éveinek csodavárásból sem lett semmi, nem illene egy kicsit visszafogottabb lelkesedéssel kezelni az újabb ígéreteket? Csak kérdem. Az Orbán-kormánynak eddigi 6 éve alatt is csak 1,98% átlagos éves növekedést sikerült produkálnia (miközben ez a szám a szocik alatt még a válsággal együtt is 2,25% !! volt) egy debil gyermek naivitása vagy végtelen szervilizmus kell ilyen írások jegyzéséhez.
dakotasámán
2017. január 13. 10:48
"a helyzet összehasonlíthatatlanul jobb, mint volt a 2010-et megelőző években." igen, jobb. stróman lőrincnek, garancsinak, andy vajnának, vajna timikének, rogán budibárónak, tiborcéknak, faraonnak, (ja neki előtte is jó volt) és még pár embernek. 2016-ra érte el az ország a 2008-as szintet. annyira szuper volt a gazdaságteljesítménye 2010-től, hogy 2012-ben a gdp 1,7 %-al csökkent. amikor elindultak az eus kifizetések, a gazdaság is meglódult. ennyire önjáró a magyar gazdaság teljesítő képessége. érdekes módon a lengyelek folyamatosan növekedtek, a v4-ek mind elhúztak az unortodox gazdaságpolitika mellett. de, ha minden olyan szuper, hol a 7%-os növekedés, amit orbán és matolcsi olyan sokszor belengetett ?
dakotasámán
2017. január 13. 10:17
"Eközben a nettó átlagfizetés 2013-tól a múlt esztendő végéig húsz százalékkal emelkedett, elérve a 184 ezer forintot." hát ja. ahogy az egyszeri, a való világtól távoli gyűlölet propagandista még el sem képzeli, csak leírja a központból kapottakat. kétségkívül, az ekáer bevezetése sokat fehéritett a gazdaságon. azért hallani olyat, hogy ennek következtében a fekete értékesítés drasztikusan lecsökkent, és az érintettek kénytelenek voltak legalizálni az addigi zsebbe fizetett összegeket. papíron emelkedett a bér, de a valóságban nem. persze ennek következtében az szja és a járulékok ténylegesen is emelkedtek. az nettó hazugság, amikor a külföldön dolgozók adataival szépítik a foglalkoztatottsági statisztikai adatokat.
madarasi.abel
2017. január 13. 09:36
"Tények" ja. Mint a TV2 híradója. Bazmeg Laci, nagy öngól :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!