Nem kitakarítani akarja a kormány a civileket, így nem is ez ellen kell harcolni

2017. január 17. 07:02

De ezzel a projekttel fel is emeli a civil szervezeteket a kormány. Egy évvel a választások előtt újra a civileket teszi meg ellenzéknek.

2017. január 17. 07:02
Jámbor András
Jámbor András
Kettős Mérce

Persze a politikával sokat foglalkozó, és a túl sok információ miatt buborékba kerülő olvasó tudja, hogy már Orbán Viktor is a civilek kisöpréséről beszélt a 888.hu-nak adott novemberi interjújában.

De a társadalom többsége nincs ezzel tisztában. Így számukra csak annyi marad meg, hogy a kormány visszakozik a durva állítástól, de fenntartja a mindenki számára szimpatikus átláthatóság kérdését, és idegen érdekek beavatkozásától védi az országot.

Ez pedig egy több szintű retorikai és tematizációs csapda, amibe a civilek szépen belesétálnak.

Egyrészt az átláthatóság visszapasszolásával, a vagyonnyilatkozat kérdésével a kormány lepattintja magáról a korrupció kérdését, és a civilek elé dobja a labdát. Mit dumálnak ezek lopásról, ha még arra sem hajlandóak, hogy egy vagyonnyilatkozatot kitöltsenek? Másrészt pedig saját korrupciójával keni be a civileket, ha azok beszállnak a játékba, és a vagyonnyilatkozat ellen tiltakoznak, hiszen akkor ők is ugyanolyanok lesznek, mint a politikusok, akik nem hajlandóak tisztává tenni pénzügyeiket.

De ezzel a projekttel fel is emeli a civil szervezeteket a kormány. Egy évvel a választások előtt újra a civileket teszi meg ellenzéknek. Velük folytat küzdelmet, őket mutatja fel potens és cselekvő ellenzéknek az ellenzéki választók számára. Miközben az ellenzéki pártok megszólalásai a beszűkült médiatérben már el se jutnak a választókhoz. Csak sajnos civilekre nem lehet szavazni a választáson. Ellenben kiválóan lehet őket úgy használni, mintha létező ellenségei lennének a Fidesznek a hatalom megtartásáért folytatott küzdelemben. A Fidesz ezzel egy olyan, a hatalom megtartásért folytatott küzdelmet hoz létre, amelyben ő az idegen beavatkozástól védi a hatalmát, miközben az ellenfele nem is képes hatalmat szerezni.

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 59 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
SwordFish
2017. január 17. 23:49
A kormány nagyon ravaszúl ráirányítja a figyelmet arra, hogy kik az ország elárulói és jól teszi.
Mich
2017. január 17. 12:37
"Nem kitakarítani akarja a kormány a civileket" Jámbor Kettős Mérce András játszi könnyedséggel meghazudtolja azt, amit előző nap mondott - csak az a lényeg, hogy mondjon valami baromságot...
Berecskereki
2017. január 17. 11:37
A nagyon független civil szervezetek vajon miért nem szorgalmazzák, hogy a 4-es metró beruházás kapcsán az OLAF által felfedett csalás sorozatban résztvevők nevét tegyék nyilvánossá? Miért nem követelik, hogy anyagilag vonják őket felelősségre?
Berecskereki
2017. január 17. 10:44
A cikk hazugságon alapszik, mert nem a több mint 60 ezer civilszervezetről van szó, hanem egy tucatról, amely az összesnek még az egy százalékát sem éri el. Ugyanakkor felvetődik, hogy ezek a nagyon független civil szervezetek a négyes metró építésénél hol voltak? Miért nem kérték ki a szerződéseket? Netán azért, mert külföldi cégek voltak érintve? Most azért nyomják a korrupciós szöveget, hogy a korábbi kormányok ténykedését elfedjék? Elfedjék, hogy a négyes metróval kapcsolatban az OLAF közel 300 milliárdos csalást tételez fel, amely a várható bírsággal megközelíti a 400 milliárdot? Miért sunnyognak erről a nem mindennapi csalásról? Miért nem követelik a felelősök felelősségvállalását, eltüntetésüket a közéletből, a poétikai életből? Jámbor András erről mikor ír cikket?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!