Pánikkeltés

2016. szeptember 16. 07:09

Némely baloldali forrás azt is tudni véli, hogy a kormány a roma lakosságot is szeretné mind nagyobb számban népszavazásra bírni, de őket sajátos helyzetük miatt másfajta mumussal kell ijesztgetni.

2016. szeptember 16. 07:09
Ugró Miklós
Magyar Nemzet

Némely baloldali forrás azt is tudni véli, hogy a kormány a roma lakosságot is szeretné mind nagyobb számban népszavazásra bírni, de őket sajátos helyzetük miatt másfajta mumussal kell ijesztgetni. Beszámolók szerint Szabó Tamás jászberényi polgármester már a kormányzati direktíváknak megfelelően kapacitálta azzal roma polgártársait, hogy ha nem szavaznak nemmel, akkor a bevándorlók elveszik tőlük a segélyt. Nem vitatjuk, hogy lehetséges valami ilyen központi elképzelés (bár miért csak Jászberényben éltek vele?), hiszen már jóval a kampányidőszak kezdete előtt felmerült, hogy a migránsok betelepítése a roma felzárkóztatástól is elvonna költségvetési pénzeket. Így lenne-é, avagy sem, megmondhatói nem vagyunk, csak annyi biztos, hogy roma polgártársaink nem feltétlenül rémülnek meg a migráns pénzszivattyútól. Ők úgy vannak vele, hogy a segélyt eddig is megkapták többnyire, azt a migránsok aligha veszélyeztetnék, a felzárkóztatásra szánt ezermilliárdokból meg valahogy eddig se láttak túl sokat, az eltüntetésükhöz viszont nem kellettek a migránsok.

Ott van először is maga az állam, amely előbb megszavaz bizonyos összeget a roma integrációra, utóbb elfelejti átutalni. Ám a legnagyobb ellenerő a politikai korrektség, amely rasszizmus, kirekesztés, szegregáció és más hangzatos jelszavak hangoztatásával akadályozza meg a felzárkóztatás esélyének a lehetőségét is. És természetesen ott vannak a romák demokratikusan megválasztott szervezetei is, amelyek a mégiscsak hozzájuk csöpögő költségvetési pénzeket gondosan magukra, a családjukra, a szociálisan különösen érzékenyek a szervezetükre költik.

A kényszerbetelepítés ellen valóban vannak jobb érvek is.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 32 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vanádium
2016. szeptember 17. 18:07
Butaság kihegyezni a migráns kérdést az elosztható segélyek mértékére.1956/57-ben az osztrákok,németek , amerikaiak stb. sem mérlegeltek , hanem segítették a magyar "disszidenseket", mert tudták , hogy demokratikus lét nem biztosított Mo-n. A magyarok a befogadó országokkal azonos kultúrkörből érkeztek és azonnal munkát kértek ,elkezdték tanulni a befogadó ország nyelvét ,szokásait , törvényeit. A mostani migráns szituációban az a gond , hogy a muszlimok eltérő vallási,kulturális , családjogi , törvényi környezetből jöttek és NEM MUTATNAK FIKASRNYI HAJLANDÓSÁGOT MÉG A MINIMÁLIS ASSZIMILÁCIÓRA ,SŐT AZT AKARJÁK ,HOGY A BEFOGADÓ ORSZÁG VÁLTOZZON MEG AZ Ő KÉPÜKRE .EZT AKÁR ERŐSZAKKAL ,TERRORISTA CSELEKMÉNYEKKEL AKARJÁK ELÉRNI. A MIGRÁNSOK NEM ISMERIK A KÖSZÖNETET CSAK IGÉNYEIK VANNAK, KÖTELEZETTSÉGET SEM ISMERNEK.
Bűbájos Küsmödy
2016. szeptember 17. 14:16
Mert ugyebár a kormány nélkül, maguktól fel sem ismerték volna a konkurenciaveszélyt...(ugye ez nem komoly!)
holder
2016. szeptember 16. 16:52
Az Európa Tanács egy 2015-ös határozatában többek között azt ajánlotta, hogy az EU egy „állandó, jogilag kötelező szétosztási rendszerrel” újítsa meg a menekültügyi szabályait. A közgyűlésen részt vevő öt fideszes képviselő mind megszavazta a határozatot, köztük Németh Zsolt, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkára és Hoffmann Rózsa volt oktatásügyi államtitkár.
krakken96
2016. szeptember 16. 10:49
emberek az a gond,hogy a mainstream partok a hanyatlással és válságokkal nem tudnak mit kezdeni és ez törvényszerűen az idegengyülőlet irányába de mindenféleképpen bevándorlásellenes irányba mutat, ez csak késleltetés viszont a gazdasági hanyatlással tovább fog nőni az elégedtlenség, a populista pártok pedig tovább fognak radikalizálódni,hogy az igényeknek megfeleljenek, ördögi kör de ezt a 60-as évek végén baszták el és most kezd érni ,még egy ideig nem robban de 20 év múlva 100 szoros feszultseg lesz. A náci kártya egyelőre megakadályozza a feszültségek robbanását de kérdéses,hogy az emberek meddig türnek, a malthusianus eszme szerint törvényszerű a háborúk kirobbanása ahogy látjuk most a Közel kelet és Afrika irányából. az Ensz egyre inkább a nemzetek szövetségére hasonlit, az átmeneti időszak 2050 re mindenkeppen lezárul akkor lesz a legnagyobb esély egy az eurázsiai és euroatlanti szövetség közötti nem feltétlenül NUKLEARIS HABORU.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!