Hány szír migránst lehetne hazaküldeni Európából? Mutatjuk!
Miközben a kormányok óvatosságra intenek, Európa-szerte egyre többen vetik fel, hogy itt az ideje az Aszad-rezsim elől elmenekült szíriaiaknak visszatérni az országukba.
Benne van a pakliban, hogy Norbert Hofer nyeri meg az elnökválasztást, és Ausztriának szabadságpárti elnöke lesz. Bármennyire is szeretik egyesek ezt hangoztatni, Ausztriában nincs semmiféle antifasiszta küzdelem.
„De azoknak, akik most átkozzák az osztrák alkotmánybíróságot, nem ez fáj igazából. Ismét benne van a pakliban, hogy Norbert Hofer nyeri meg az elnökválasztást, és Ausztriának szabadságpárti elnöke lesz. Bármennyire is szeretik egyesek ezt hangoztatni, Ausztriában nincs semmiféle antifasiszta küzdelem. Liberális nagyvárosi értelmiség van, amelyik támogatja a bevándorlást és az osztrák hagyományoktól alapvetően távol álló értékeket, és van a többség, amely viszont egyrészt szeretne boldogulni, másrészt holnap is felismerni azt az Ausztriát, amelyben felnőtt.
A törésvonalak és értékrendi szakadékok rendszere persze ennél bonyolultabb, de ez a lényeg. Nem lehet örökké kirekeszteni egy pártot, főleg akkor nem, ha mögötte lassan többséggé érik a tábor, és a szélsőségesség vádja sem állja meg a helyét. Hiába tabu bizonyos körökben a bevándorlás korlátozása, a többség számára ez a realitás nemcsak Ausztriában, hanem Magyarországon, Közép-Európában és egyre inkább Nyugat-Európában is. A Szabadságpárt által hosszú évek óta hirdetett bevándorláspolitika lépésről lépésre válik általánosan elfogadottá Európában. Nem véletlen, hogy tőlük kapta a magyar kormány migrációs politikája is a legkövetkezetesebb és legegyértelműbb támogatást, még akkor is, amikor a terepen ütköztek az érdekeink.
Sok múlik az osztrák elnökválasztás eredményén, addig pedig sok múlik ezen a nyáron, s azon, hogyan kezeli az osztrák kormány és az Európai Unió a bevándorlási válságot. No és persze ha ekkora a sírás a választás megismétlése miatt, egyre gyanúsabbá válnak azok a bizonyos hanyagságok.”