Lehetséges Merkel és Orbán együttműködése

2016. június 10. 08:09

Ami Magyarországot illeti, határországként többet tesz a külső határok védelméért, mint Németország vagy Franciaország. Interjú.

2016. június 10. 08:09
Manfred Weber
Magyar Idők

– Amikor az Európai Bizottság bemutatta a menekültrendszer reformjára vonatkozó javaslatait, a magyar kormány zsarolásként értékelte a kvótaalapú elosztási mechanizmust és a kilátásba helyezett pénzbírságot. A minap a cseh szenátus elnöke is azt hangsúlyozta, hogy nem lehet megbüntetni a kis államokat az önálló véleményük miatt.

– Személy szerint nem értek egyet a kilátásba helyezett 250 ezer eurós bírsággal, amelyet minden be nem fogadott menekült után kellene fizetni. Érthető, hogy ezt sok tagállam büntetésként értelmezi. Éppen ezért kétlem, hogy a javaslat európai parlamenti többséget szerezhet, próbálunk majd javítani a bizottság javaslatán. De fontos hangsúlyozni, hogy az érkezők között valóban sok a háború elől menekülő személy, velük szolidaritást kell vállalnunk. Közösen, valamennyi érintett fél részvételével kell döntenünk a tehermegosztásról. Ami Magyarországot illeti, határországként többet tesz a külső határok védelméért, mint Németország vagy Franciaország. Azt gondolom, hogy amikor szolidaritásról és pénzről beszélünk, ezt figyelembe kell vennünk. A tehermegosztásnak sok dimenziója van, számolnunk kell azzal, hogy Budapest más politikai eszközökkel akar szolidaritást mutatni. (...)

– Az Európai Néppárt megalapításának negyvenedik évfordulóján Donald Tusk az mondta, hogy Angela Merkel és Orbán Viktor nézetei összeegyeztethetők. Ön egyetért ezzel?

– Teljes mértékben. Az EPP a kezdetektől fogva azt hangsúlyozza, hogy az illegális migrációnak véget kell vetni. Teljes ellenőrzést kell gyakorolnunk afelett, hogy ki lép a területünkre. Ezt a nézetet Orbán Viktor és a magyar kormány is osztja. Másrészt nem hunyhatunk szemet a szíriai polgárháború felett, segítenünk kell a rászorulókon. A katolikus egyház feje, a pápa is erre emlékeztet minket. Angela Merkel és a befogadás politikája az érem másik oldala. Az EPP álláspontjának mindkettő, a szigorú határellenőrzés és a felelősségvállalás is része. Úgy gondolom, mára mindkét oldal tisztában van azzal, hogy lehetséges az együttműködés.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 35 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
catalina9
2016. június 10. 13:25
Weber úr igencsak óvatos duhaj...
balbako_
2016. június 10. 11:11
Elmondta a riportalany a teljes EU lózung gyűjteményt, csak azt nem tudhattuk meg, hogy minek fogadja be Európa őket és mit kezd velük. Ugyanis, ha háború elől menekvőket fogad be, akkor az a 80% akik máshonnan jönnek azokkal mi lesz? Ha a nyomor elől menekülteket, akkor pedig hány milliárdot vállal? (Ami persze agyrém!). Ha munkavégzési célzattal, akkor mi lesz az európai munkanélküliekkel? Nem kevesen vannak: EU átlag 12,8%, de például Görögországban 27,8%, Spanyolország 22,7%, Portugália 13% stb.
Vigyázzunk
2016. június 10. 10:52
"Az EPP a kezdetektől fogva azt hangsúlyozza, hogy az illegális migrációnak véget kell vetni. Teljes ellenőrzést kell gyakorolnunk afelett, hogy ki lép a területünkre." Nem mintha egyébként ez nem lenne mindenki számára evidencia. Leszámítva persze a húgyagyú kisebbséget.
catalina9
2016. június 10. 10:40
ez is egy óvatos duhaj...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!