Az álhírek terjesztésével a vesztünkbe rohanunk: ijesztő gyakorlat terjed a közösségi oldalakon
Négyből három hírt anélkül osztanak meg a felhasználók, hogy elolvasnák. Íme, az álhírek terjedésének pszichológiája.
A háttérhatalmazás a diktatúrák nyelve. Soros karikatúraszerű megtagadása jelképe annak is, hogy volt egyszer másik múltunk.
„A vita persze valójában éppen arról szól, hogy miben áll civilizációnk lényege: a felvilágosodás, az emberi jogok, az alkotmányosság, a hatalommegosztás és a jóléti állam nélkül létezik-e egyáltalán a Nyugat? Akarjuk-e, hogy nélkülük létezzen?
A liberális elittel szemben a többségre hivatkozó, egyúttal viszont az erős vezetőt középpontba állító – valójában tehát a szuverén vezér által »felismert« népakaratot – hirdető rendszerek mindent megtesznek, hogy az övékétől eltérő népakarat pénzügyi forrásait, médialeérését korlátozzák. Keletre haladva durvulnak a korlátozás eszközei. Ám a kiindulópont mindig azonos: aki ellentmond a vezérnek, kizárja magát az általa definiált politikai közösségből. Elveszti a jogát arra, hogy a közösség ügyeibe beleszóljon.
A háttérhatalmazás a diktatúrák nyelve. Soros karikatúraszerű megtagadása jelképe annak is, hogy volt egyszer másik múltunk. Talán még belefér a gyorsan pergő időnkbe egy másféle jövő is.”