Osztrák fegyverletétel: a kormány fizet a szíriai menekülteknek, ha hajlandók hazatérni
2015 óta 87 ezer szír állampolgár kapott menekültstátust az osztrák hatóságoktól.
A szélsőségesség olyan valami, ami a Nemzeti Frontra nem jellemző. Az ellenfelek a lejáratásunkra használják a szélsőséges kifejezést. Félnek tőlünk. Nincs semmilyen szélsőjobboldaliság a programunkban. Interjú.
„Az ellenfelek többsége és a közvélemény jelentős része szerint ön szélsőséges pártot vezet. Hogyan tesz különbséget a nacionalizmus és a szélsőségesség között? Manapság mindkettő ugyanoda vezet?
Ez téves. A Nemzeti Front nacionalista párt, mely szembemegy a rendszerrel. Ezért tartják szélsőségesnek. Betartjuk a demokratikus játékszabályokat, részt veszünk a választásokon és ezek révén akarunk hatalomra kerülni. Itt nincs szó semmilyen szélsőségességről. A szélsőségesség olyan valami, ami a Nemzeti Frontra nem jellemző. Az ellenfelek a lejáratásunkra használják a szélsőséges kifejezést. Félnek tőlünk. Nincs semmilyen szélsőjobboldaliság a programunkban.
A Mi Európánk – a nemzetek Európája konferenciára érkezett Romániába. Mit jelent a nemzetek Európája és ez a szuverenitás, amiről gyakran beszél?
A nemzetek Európája a népek, a független államok Európája, melyek csak azokat a döntéseket alkalmazzák, melyek megfelelnek az érdekeiknek. Lehet szó együttműködésről a népek között, de ezek egy-egy pontosan meghatározott ügyre vonatkoznak és senkivel szemben sem lehet korlátozásokat bevezetni. Egy konzultatív struktúrát is létre lehetne hozni, például. A nemzetek képviselői időnként találkozhatnának valahol, hogy megbeszéljenek dolgokat. Ilyen Európát akarok. Nem azt az EU-t, amit én az Európai Szovjetuniónak nevezek, abban az értelemben, hogy az a célja, hogy minden állam elveszítse identitását, lemondjon a szabadságáról és a demokráciáról. Nem akarok ilyen iga alatt élni. A szuverén államok azok, melyek csakis a saját érdekük szerint döntenek, nem mások érdekei szerint, ahogy most az EU-ban történik.
A menekültválság közepette lezárulnak a határok. Hogyan látja Európa és az EU jövőjét?
Mindig is elleneztem a Schengen-övezet gondolatát. Egy ország olyan, mint egy ház. Amikor annak a háznak te vagy a tulajdonosa, jogod van eldönteni, ki jöhet be hozzád és ki nem. Ezt bizonyos kritériumok szerint eldöntheted. Így van ez egy ország esetében is. Schengen eltörölte az EU belső határait. Ezért szembesülünk egy nem nagy, hanem gigantikus migránsválsággal, mely tovább súlyosbodott az utóbbi hónapokban és gazdasági, identitási téren veszélybe sodorja Európát. Az EU képtelen válaszolni erre a válságra. Schengen kudarc. Európa kudarc. A következő a lényeges kérdés: mi az EU nagy sikere?”