„Tegyük újra kicsivé Oroszországot” feliratban bukkant fel, egyből kitiltották Budapesten a litván sportolót
Nem tetszett neki az, ahogy a szervezők az oroszokkal bántak.
A taxisok csak egy csoport azok közül a kisvállalkozó, önfoglalkoztató szakmák közül, amiket lassan és kevéssé látványosan, de megfojt a túlszabályozás, az alkalmatlan és soha, senkivel nem egyeztetett rendeletek hada.
„A taxizás hagyományosan kisvállalkozói műfaj, egy fontos önfoglalkoztatási forma, ami csekély tőkéjű embereknek nyújtott évtizedeken át lehetőséget arra, hogy fenntartsák magukat. Tarlós legújabb kori rendeletei megsokszorozták a terheiket, szénné szabályozták őket, és nem nyújtanak támogatást az új keretfeltételek megugrásához. Azaz gúzsba kötötték őket, és nem is védik meg az új piaci szereplőktől, sem pedig a hatóságoktól.
Szemmel láthatóan nem jó irány az Uberrel szemben fellépni, mert ehelyett a fővárossal kellene konfrontálódni. De nem véletlen, hogy ez így alakul, sem az, hogy egészen pusztai módszerekkel, egymásnak odakiabálással, egymásra telefonálással mozgósítanak a taxisok, egyénileg.
A diszpécsercégek koordinálnak, felveszik a rendeléseket, hirdetnek, de néhány nagyon ritka esettől eltekintve nem veszik állományba a taxisokat, hanem azok egyéni vállalkozóként vagy kisvállalkozásokban szerződnek velük. Ők nem vállalják a konfrontációt, mert félnek a retorziótól. Számos horrorsztori kering egyik napról a másikra elvett céges telefonszámokról, bevont engedélyekről. Ők tehát nem fognak lépni.
Ezért szervezik az egyéni taxisok az érdekképviseletet és a tiltakozást is, és naiv módon, egy sokszoros kényszerhelyzetben az Uber ellen tiltakoznak, ami egy jóval alacsonyabb belépési küszöbű szolgáltatás. Méghozzá épp a fővárosnál próbálnak lobbizni, mert egy hűbéri rendszerben így lehet elérni dolgokat.”