Bevándorlók maradunk

2016. január 30. 10:04

Ami fél éve még uniós alapszerződés-módosítás volt, az ma nagyjából és egészében a kelet- és a közép-európai országok hátrányát jelentő alkuvá vált.

2016. január 30. 10:04
Kuthi Áron
Magyar Nemzet

Ezzel sajnos elérkeztünk a dolgok számunkra kijózanító együttállásához. Mert a nagy-britanniai munkahely meglétéhez kötött szociális kifizetésekkel kapcsolatos alkut végérvényesen a bevándorlás nagy problémaköréhez, és nem az EU-n belüli szabad munkavállalás kérdéséhez kötné Brüsszel. És ez Magyarország számára elég rossz előjel. Mert nemcsak hogy egy kalap alá vesznek minden angliai magyar munkavállalót a bevándorlókkal – hiába kérte budapesti látogatásán Cameront Orbán Viktor a migráns és bevándorló szavak kerülésére –, hanem épp az országba érkező közel-keleti menekültek nagy számára való hivatkozással zárhatnák el a pénzcsapokat magyarok, lengyelek és bármely uniós állampolgár elől. A lengyel külügyminiszter tegnap azonnal ki is jelentette, országa számára elfogadhatatlan a terv. Egyszóval, a kinn dolgozó honfitársaink számára új korszakot fog jelenteni a brit szociális háló újrafoltozása. És Brüsszel ezt valamilyen formában engedni is fogja, mert nagyon-nagyon ragaszkodik hozzá, sőt: az unió intézményi, migrációs és demográfiai válsága közepette létkérdés számára, hogy a hatvanötmilliós pénzügyi-ipari nagyhatalom a blokk tagja maradjon. Bakelitkeretes szemüvege mögött Juncker rájött arra, hogy az engedmények csak erősítik az EU roggyant imázsát, és a bevándorlási vészfék kézbe adásával le lehet hűteni a különválással kapcsolatosan felhorgadt brit vágyakat is. Mert a lutoni kispolgárt is addig bosszantja az eurokrata mantra, ameddig azt látja, hogy a gyüttment bevándorló csak bemegy a szociális hivatalba, és felmarkolja a fontokat. Ha olyan híreket hall, hogy ezeknek a pénzeknek egy része a kincstárnál marad, mit érdekli őt a hősködő függetlenedési retorika. És ha Cameron tényleg el tudja adni választóinak, hogy ez a jövőben így is lesz, a referendum nem egyébről fog szólni, mint egy elégedettségi kérdőívről.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 13 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mustarharmas
2016. január 30. 20:31
Hát igen. A piacunkat már megszerezték, a fiataljainkat elszívják. Minek zavarnánk még őket?
Nimi12
2016. január 30. 16:39
Kimentenk az orvosaink, a képzett munkaeőink. 2010-túl is rengeteg próbálnak kinn szerencsét. Ezért van ma aktasztrófális állapot az eü-ben és az oktatásban. Ostobaság azt hinni, ha ezek a szabályok életbe lépnek, haza jönnek, mert még így is jobban járnak ott. Az életszínvonalnak kéne növekednie, de az nem növekszik.
moloy
2016. január 30. 11:49
Máshol már részleteztem, hogy milyen veszélyekkel jár Magyarország, mint az EU-tag számára, ha egy más EU-tag ország migránsok befogadásával a munkaerő-piacát felbővíti. Erre akkor fogunk ráébredni, ha elkezdik visszatelepíteni pl. az összeszerelő üzemeket!
Antigoné
2016. január 30. 11:45
Várjuk ki a végét. Még reménykedem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!