„Dühös vagyok a németekre” – elszabadultak az energiaárak Svédországban
Nem kellett volna bezárni az atomerőműveket a miniszterelnök szerint.
Az EU előbb-utóbb majd szépen aláírja a sokat emlegetett szabad kereskedelmi megállapodást is, csak még rugózik kicsit. Hadd rugózzon. Ki figyel oda? A migráns-cunami „kezelése” fényesen igazolja, hogy közösségként az unió csupán politikai karikatúra.
„Kína egész évben figyelt. Magabiztos, esélyleső nyugalommal nézte, hogyan alakul a káosz, s benne elsősorban a jelenlegi világelső USA, az ex-szuperhatalom Oroszország és a saját politikai agyaglábain dülöngélő Európai Unió hatalmi háromszöge. Persze egyikük mellett sem kötelezte el magát (ilyesmi úgy pár ezer éve nem szokása), de ne vonjuk kétségbe, hogy ezt a mostani amerikai dominanciát ki nem állja. (Nem tudom, megijedtek-e már a nyugati tábornokok, de a kínai hadsereg technológia fejlődése az utóbbi években egészen elképesztő.) Kína a többpólusú világrend kialakításában érdekelt, csakúgy, mint Oroszország, s ha ezek ketten együttesen nagyon akarnak valamit, azt nehéz lesz kivédeni. De nem csak ketten akarnak több pólusú világrendet, hanem Brazília, India és Dél-Afrika is, valamennyien erősen fejlődő, politikailag felfelé törekvő országok.
Az USA egyik szeme Kínán, a másik Oroszországon, s ha lenne harmadik szeme, azt se pazarolná Európára. Köszöni szépen, Európa neki régóta megvan, sőt mai állapotában – az EU intézményesült impotenciájától sújtva – szövetségesnek több mint ideális. Az EU előbb-utóbb majd szépen aláírja a sokat emlegetett szabad kereskedelmi megállapodást is, csak még rugózik kicsit. Hadd rugózzon. Ki figyel oda? A migráns-cunami »kezelése« fényesen igazolja, hogy közösségként az unió csupán politikai karikatúra.
S akkor az iszlám fundamentalizmusról, a Közel-Keletről nem is beszéltünk még. De úgyis fogunk még eleget…
Szóval 2016 is érdekes év lesz, talán még érdekesebb. A káosz folytatódni, sőt fokozódni fog, vegyünk rá mérget.”