Vegyünk rá mérget

2016. január 05. 11:08

Az EU előbb-utóbb majd szépen aláírja a sokat emlegetett szabad kereskedelmi megállapodást is, csak még rugózik kicsit. Hadd rugózzon. Ki figyel oda? A migráns-cunami „kezelése” fényesen igazolja, hogy közösségként az unió csupán politikai karikatúra.

2016. január 05. 11:08
Galló Béla
Galló Béla
Mozgástér blog

„Kína egész évben figyelt. Magabiztos, esélyleső nyugalommal nézte, hogyan alakul a káosz, s benne elsősorban a jelenlegi világelső USA, az ex-szuperhatalom Oroszország és a saját politikai agyaglábain dülöngélő Európai Unió hatalmi háromszöge. Persze egyikük mellett sem kötelezte el magát (ilyesmi úgy pár ezer éve nem szokása), de ne vonjuk kétségbe, hogy ezt a mostani amerikai dominanciát ki nem állja. (Nem tudom, megijedtek-e már a nyugati tábornokok, de a kínai hadsereg technológia fejlődése az utóbbi években egészen elképesztő.) Kína a többpólusú világrend kialakításában érdekelt, csakúgy, mint Oroszország, s ha ezek ketten együttesen nagyon akarnak valamit, azt nehéz lesz kivédeni. De nem csak ketten akarnak több pólusú világrendet, hanem Brazília, India és Dél-Afrika is, valamennyien erősen fejlődő, politikailag felfelé törekvő országok.

Az USA egyik szeme Kínán, a másik Oroszországon, s ha lenne harmadik szeme, azt se pazarolná Európára. Köszöni szépen, Európa neki régóta megvan, sőt mai állapotában – az EU intézményesült impotenciájától sújtva – szövetségesnek több mint ideális. Az EU előbb-utóbb majd szépen aláírja a sokat emlegetett szabad kereskedelmi megállapodást is, csak még rugózik kicsit. Hadd rugózzon. Ki figyel oda? A migráns-cunami »kezelése« fényesen igazolja, hogy közösségként az unió csupán politikai karikatúra.

S akkor az iszlám fundamentalizmusról, a Közel-Keletről nem is beszéltünk még. De úgyis fogunk még eleget…

Szóval 2016 is érdekes év lesz, talán még érdekesebb. A káosz folytatódni, sőt fokozódni fog, vegyünk rá mérget.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 7 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2016. január 05. 14:14
Ha Merkel kiesik még Európa talpra állhat. Ha kiesik....
Berecskereki
2016. január 05. 12:47
Száz szónak is egy a vége. Az ok nem más, mint gazdasági-pénzügyi csoportok harca, amelyhez társul a pártpolitikai. Ez az ok és minden ami ebből fakad az okozat. A nemzetközi szervezetek, az EU sem kivétel ez alól. Minden egyes ténykedésük során előkerül a ideológiai, a pártideológia. Így az EU is a pártpolitika harci terévé vált és háttérbe szorult a gazdaságpolitika. Az USA számára fontos Európa, beleértve az EU-t és a még nem EU tagokat. Ezzel sikeresen körülzárná É-Nyugat, Nyugat és D-Nyugat felől Oroszországot és Kínát. Ugyanakkor a Japánokkal is egyezkedek. Hasonló a helyzet Afrikában. A kereskedelmi egyezmény - EU,. Japán - is ebbe illeszkedik bele, mert aki a gazdaságban-pénzügyekben irányít, az a hatalom valódi birtokosa. "régi erővonalak halványodnak el, újak válnak egyre kontúrosabbá." - írja a szerző. Szerintem szó nincs ilyenről. Ugyanaz van most is, mint régen, csak a csomagolás színesebb.
marko11
2016. január 05. 12:10
Nem túl optimista (akárcsak Bogár), de mitől is lenne!?
paraklétosz
2016. január 05. 11:57
Agyaglábakon, házipapucsban.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!