A Gyurcsány-kormány idején jobb volt
Amíg nem történik meg a méltányos rehabilitáció, addig nem lehet csodálkozni azon, hogy a ma létező négy pártból három jobboldali.
Mi történt eddig? Semmi. Volt Ákosnak egy véleménye, elmondta, vagyis a meggyőződése szerint cselekedett. Erre volt az ő addigi szponzorának is egy véleménye, és szintén a meggyőződése szerint cselekedett: szerződést bontott.
„Vagyis a Magyar Telekomnak volt egy véleménye, ami miatt az állam most bünteti, mondjuk úgy, hogy »a véleménye és a nézetei miatt ilyen formában diszkriminálja«. Pedig ezt ugye nem szabad – mármint az állam szerint, ami most épp ezt csinálja. Vajon egy szoftos buzizás, netán egy ártatlan cigányvicc is belefért volna a kormány szerint »nem diszkriminálható vélemény« kategóriájába?
Vagy nézhetjük úgy is, hogy van egy középkori eszméket valló, pártos elkötelezettségű dalnok és egy cég, amely őt eddig támogatta, de most rájött, hogy ezek a szavai nem összeegyeztethetők a vállalat hitvallásával és értékrendjével. És ebben a vitában a magyar kormány az ostoba, szexista, középkori eszmék mellé állt, és egyelőre most ő tűnik az igazi dzsipó ökölnek.
De vajon véget érhet-e a pofonosztás itt? Aligha. Egyfelől jogi értelemben: mert nem lepődnék meg, hogy ha a Magyar Telekom bíróság elé vinné az ügyet, a magyar állam a pert úgy elbukná, mint Simicska a felcsúti VIP-bérletét. Ráadásul most mi jöhet? Kiírnak egy közbeszerzést, amin a Magyar Telekom nem indulhat el – miért is? És ha nem indulhat el, akkor nyilván azt is megtámadja, és van esélye, hogy azt is megnyerje, várhatóan hosszú és közpénzekből igen költséges jogi procedúra végén.”