„Csalódást kell okoznom a németeknek!” – ünneplő szíreket kérdeztek a Welt újságírói, de nem erre számítottak
Tömeges hazatérés Németországból? A szíriai menekültek reakciója mindent elárul.
A liberális oldal elkötelezett híveit szemmel láthatólag hidegen hagyja a tény, hogy a tömeges, kontroll nélküli bevándorlás a globális egyenlőtlenségek bebetonozását okozza.
„A liberális oldal elkötelezett híveit szemmel láthatólag hidegen hagyja a tény, hogy a tömeges, kontroll nélküli bevándorlás először is a globális egyenlőtlenségek bebetonozását okozza. Ugyanis azok, akik »emigrálnak«, hogy egy bejáratott panelt használjak, »egy jobb élet reményében«, nagy többségben a magasabban képzett, mobilis, vállalkozó kedvű, viszonylag fiatalabbak tömegei. Ezt mi is tapasztaljuk, ha az EU-n belüli külföldi munkavállalás hazai hatásaira gondolunk. Természetesen nem lehet valakit azért elítélni, mert nem akarja megvárni, míg Banglades olyan szintű béreket tud fizetni, amellyel el lehet tartani egy családot. De azt is látni kell, hogy ha képzett fiataljai elvándorolnak, Banglades sokkal nehezebben fog tudni bekapcsolódni az egyre inkább tudásalapú nemzetközi gazdaságba, hiszen bármennyi pénzt költsön is tehetséges fiataljai képzésére, tudását más, kevésbé rászoruló gazdaságok kamatoztatják majd. (…)
Ráadásul a tömeges bevándorlás a célországokon belül is a szociális különbségek növelését eredményezheti, hiszen ellehetetleníti a kollektív bértárgyalást, és csökkenti a bérszínvonalat. Nem véletlenül támogatja a bevándorlást az olcsó munkaerőben érdekelt nagytőke, amely egy fordított kiszervezésnek is nevezhető technikával még hatékonyabban csökkentheti a bekerülési költségeket. Ez a folyamat az alacsony bérezésű munkáknál érezteti legjobban a hatását, ami az Európában kötelezővé tett megszorítás-központú gazdaságpolitikának tulajdoníthatóan együtt jár a szociális juttatások csökkentésével. Ezért, és nem a szavazók rasszizmusa miatt jött fel a második helyre Nagy-Britanniában a hagyományosan munkáspárti északi választókerületekben a brit szélsőjobboldali párt, a UKIP. Tehát ez nem azért van, mert az ottani embereknek nem olyan fejlett az erkölcsi érzékük, mint azoknak az értelmiségieknek, akik »refugees welcome«-mal fejezik ki szolidaritásukat a Facebookon, de az is igaz, hogy ez utóbbi csoport nagy valószínűséggel nem a kárvallottja a társadalmi egyenlőtlenségek ugrásszerű növekedésének.”