Együtt, bátran

2015. augusztus 27. 15:23

Nincs nemzeti megoldás. Egyetlen uniós tagállam sem tudja egymaga hatékonyan megoldani a menekültkérdést.

2015. augusztus 27. 15:23
Jean-Claude Juncker
Népszabadság

Természetesen nincs egyszerű, sem egyetlen válasz a bevándorlás okozta kihívásokra. És az sem életszerű elképzelés többé, hogy egyszerűen csak kinyitjuk a határainkat az összes szomszédunk felé, de azt sem gondolhatjuk, hogy minden félelemtől és szenvedéstől elbarikádozhatjuk magunkat kerítések mögé bújva. Ami viszont teljesen nyilvánvaló, hogy nincs nemzeti megoldás. Egyetlen uniós tagállam sem tudja egymaga hatékonyan megoldani a menekültkérdést. Egy erős, európai megközelítésre és megoldásra van szükségünk. Most.

Éppen ezért az Európai Bizottság az irányításom alatt még májusban bemutatta azt a migrációs stratégiát, amely részletes javaslatokat tartalmaz egy közös menekültügyi politika kialakítására. Megtripláztuk a jelenlétünket a Földközi-tengeren, hogy életeket menthessünk, és elkapjuk az embercsempészeket. Támogatjuk a leginkább érintett tagállamokat, és szakembereket küldünk az EU határügynökségétől (Frontex), az EU menekültügyi hivatalától (EASO) és az EU rendőrségi hálózatától (Europol), hogy a túlterhelt nemzeti hatóságoknak segítséget nyújtsunk, regisztráljuk a beérkező menekülteket és ujjlenyomatot vegyünk tőlük, felgyorsítsuk a menedékkérők ügymenetét, és koordináljuk azoknak a bevándorlóknak a visszafordítását, akik nem maradhatnak. Lecsapunk az embercsempész-hálózatokra, és felszámoljuk a kegyetlen üzleti modelljüket. Szolidaritást vállalunk olyan szomszédainkkal, mint Törökország, Jordánia és Libanon, akiktől 20 ezer menekültet telepítünk át Európába. Együttműködünk azokkal a harmadik országokkal, ahonnan a menekültek származnak vagy amelyeken átutaznak, hogy megteremtsük a jogszerű bevándorlás útjait. Visszafogadási megállapodásokat igyekszünk kötni annak érdekében, hogy könnyebben vissza tudjuk juttatni hazájukba azokat az embereket, akiknek nincs joguk Európában maradni. Új és nagyobb hangsúlyt helyezünk arra, hogy érvényre juttassuk a nemrég elfogadott uniós menekültügyi szabályokat a befogadási feltételektől kezdve a menekültügyi procedúrán át a kötelező ujjlenyomatvételig.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 125 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
illesl
2015. augusztus 28. 09:32
Jean-Claude! Én soha sem iszom alkoholt. Amúgy pedig semmi közös nincs bennünk. Nem is szeretném azt, hogy velem, az országommal bármi közös legyen. Megértem már egy-két imperiumot. Bátran állítom, hogy még Csehszlovákia megszállása idején sem voltam annyira kiábrándult, mint most, hogy Magyarország az európai uniónak nevezett mocsár legmélyére került. Nem szerettem!!! De jobb volt a Szovjetunió alatti élet, mint a mostani. A mostani olyan, mint amikor a habsburgok uralták az országot. Katonáit ideküldte, azok zabáltak, a nőket megerőszakolták, majd a török jövetelének hallatán otthagyták azt, amit 'megvédtek'. Hol van most a NATO? Miért nem védi az államhatárt? Miért vannak a magyar katonák Litvániában? Miért nem a magyar határon? (Nem ismerős ez 1848-ból, a 12 pontból)?
enes
2015. augusztus 28. 08:04
Együtt, bátran - igyunk többet.
pollip
2015. augusztus 28. 07:21
Merkellel jól elintézték, mára szinte csak szírek jönnek: atv"Több ezer szíriai tart Magyarországra Újabb menekülthullám érte el Szerbia fővárosát, Belgrádot. A legtöbben, csaknem 3 ezren Szíriából érkeztek. Ők mindannyian Magyarország felé tartanak. "
lajkakutyus
2015. augusztus 28. 06:39
Lássuk akkor azt az európai megoldást te tahó! Amíg ilyen nincs, addig csak nemzeti megoldás létezik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!