Azért alázlak meg, mert nem akarom, hogy szakíts velem

2015. július 09. 20:41

Egy ilyen helyzetben, amikor minden irányban az EU körül háború vagy háborús veszély van, akkor nagy hülységnek tűnik felrobbantani az egyik bástyát a határon. Még akkor is, ha a bástya fenntartása nagyon drága.

2015. július 09. 20:41
Magyari Péter
444

„Az EU mint intézmény világpolitikai szereplő is, és ha hátralépünk egy lépést, és egy pillanatra elfelejtjük az összes aktuális anyagi gondot és a tagállamok kormányainak belpolitikai nyűgeit, akkor egyértelmű, hogy hosszabb távon az unió számára rosszabb lenne a Grexit, mint elkölteni a görögökre még néhányszázmilliárd eurót.

Főleg geopolitikai – biztonsági okok miatt. A bizonytalanság általában sem vezet jóra, de a Balkánon aztán különösen nem. Az EU létezésének legfontosabb célja és értelme, hogy a kontinensen ne legyenek háborúk. Ha az integráció több évtizedes, folyamatos erősödése után a rendszer ekkorát gyengül, akkor az veszélyezteti ezt a célt.

Végső soron egy Rizikó társasjáték a világ. Ha elveszik a görög euró, akkor az EU – Törökország – Oroszország hármashatáron egy olyan gyenge, senkihez se eléggé tartozó terület jelenne meg, amit legalább három nagy akar majd megszerezni. Itt most nem katonai megszállásra kell gondolni, hanem gazdasági és politikai befolyásra. A határvidékeken végig nagyon éles már most is a helyzet. (...)

Nem véletlen, hogy az USA azt mondja, hogy engedni kell az egyébként kommunista gyökerű görög kormánynak. Jó eséllyel nem a Sziriza iránti szimpátiából hangsúlyozzák Washingtonban, hogy a görög államadósság fenntarthatatlan, úgyhogy egy részét el kell engedni. És ha csak a pénzügyi racionalitás mondatná ezt velük, akkor mondták volna ezt ilyen hangsúlyosan akkor is, amikor a Nyugattal sokkal együttműködőbb nagykoalíciós kormány volt még hatalmon Athénban.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 27 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Heineken bojkott
2015. július 10. 09:04
"Ha az integráció több évtizedes, folyamatos erősödése után a rendszer ekkorát gyengül, akkor az veszélyezteti ezt a célt. " Mi is ez a cél? Talán a Cion bölcswinek jegyzőkönyveiben felvázolt egyesült Új világrend, a világkormánnyal??????
csergolec
2015. július 10. 08:56
"egy olyan gyenge, senkihez se eléggé tartozó terület jelenne meg, amit legalább három nagy akar majd megszerezni. " Ja,és az a "három nagy",majd eltartja a görögöket!?
balbako_
2015. július 10. 07:01
"Nem véletlen, hogy az USA azt mondja, hogy engedni kell az egyébként kommunista gyökerű görög kormánynak." Soros papa véleményét tolmácsolja egy csausz. (az már csak hab a tortán, hogy nevezett szerelmese a kommunista gyökerű kormányoknak.)
kulalak
2015. július 09. 21:54
"az euróválság kezelhetetlenné válik, Kínában pénzügyi válság tör ki." Szvsz mindkettő most van. Az eurózónából lépnének ki, nem az EU-ból, nem a NATO-ból.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!