Háborúk, hazugságok

2015. június 23. 07:57

A helyzet a következő: a demokratikusan választott kormányok itt, a fejlett nyugati világban körülbelül ugyanannyira kötik az orrunkra a valóságot, mint bármelyik diktatúra, ha stratégiai kérdésekről van szó.

2015. június 23. 07:57
Zord Gábor László
Magyar Nemzet

A helyzet a következő: a demokratikusan választott kormányok itt, a fejlett nyugati világban körülbelül ugyanannyira kötik az orrunkra a valóságot, mint bármelyik diktatúra, ha stratégiai kérdésekről van szó. Sőt, szándékaikat, tetteiket, azok következményeit még inkább érdekükben áll elfedni előlünk, mert mi – szemben az elnyomott népekkel – tehetünk ellenük a következő választásokon. Akkor járunk el hát jól, ha egy komoly elemzőcég módszeréhez hasonlóan, a lehető legkörültekintőbben alkotjuk meg képünket a világról, és nem dőlünk be a propagandának. Hogy az így szerzett tudás boldoggá tesz-e – gyaníthatóan nem –, az más kérdés. Mindenesetre – közhellyel élve – az ember egyik dolga az életben, hogy »ne hülyén haljon meg«, s ehhez csak így vezethet az út. Ha csak a sulykolt maszlagot esszük nap mint nap, akkor bizonyosan rosszul teszünk.

Ami a valóságot illeti, a kép leegyszerűsítve a következő: főként az Egyesült Államok döntése alapján távoli országokban veszünk részt háborús cselekményekben, amelyek azonban nem oldják meg a gondokat, sőt instabilitást teremtenek. Így volt ez Afganisztánban, Irakban, Líbiában és – kissé más formában – Szíriában is. De említhetnénk a honvédség készülő, Iszlám Állam elleni erbíli bevetését is, ami már az egyik súlyos következményre adott válasz.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tyIer durden
2015. június 23. 10:22
A demokrcia a csocselek ( a plebs) uralma. A mai demokracianak semmi koze a regi poliszokban gyakorolt, gorogok altal kidolgozott demokraciakhoz. Ugyanis a regi, Athenban gyakorolt demokracia a nep uralma volt. A nep nem azonos a romai plebssel; a tomeggel. Periklesz koraban Athen mindossze par szazaleka birt szavazati joggal; aki nem volt felelos polgar, az nem szavazhatott.
egyetmondok
2015. június 23. 09:40
Az biztos,hogy a nyugati világ államai más államok polgárai ellen egészen elképesztő gyalázatokra is képesek,ezen nincsen mit vitatni. Azon sincsen azonban mit vitatni,hogy a diktatúrák olyan elképesztő gyalázatokra képesek a saját állampolgáraik ellen,sőt, először és leginkább a saját állampolgáraikkal szemben,amelyekre a nyugati világ államai sose vetemedtek. Ez biztosan leírható úgy is,mint a nyugat kétszínűsége...,egy erős és hatékony,gyorsan dönteni képes diktatúra ebből a szempontból biztosan nem kétszínű: az mindenkivel kegyetlen,legyen az a saját polgára,vagy más államé.
kuwiq
2015. június 23. 08:25
Demokráciában időnként tökösebb polgárok kikényszeríthetik az infókat a politikusokból, meg a sajtónak is van ilyesmi szerepe. Ha mondjuk erre koncentrálnának, és nem a politikusok váladékainak gyűjtögetésére, esetleg olvasnának az emberek újságot is. Csak az nem lenne annyira egyszerű, persze.
ördöngös pepecselés
2015. június 23. 08:18
jobbikul a zemeno?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!