Létezik-e Európa?

2015. június 25. 07:34

Tárgyalni és tárgyalni kell arról, hogyan tudja az EU megvédeni magát a migrációs válság következményeitől. Az előjelek nem biztatók.

2015. június 25. 07:34
Szerető Szabolcs
Magyar Nemzet

Fontos tudni: nem csak mi feszegetjük az uniós normák, egyezmények nyújtotta kereteket; azok is ezt teszik, akik akár csak ideiglenesen lezárnak egy belső uniós határt. Kérdéses, mekkora elrettentő ereje van e helyzetben Brüsszel esetleges kötelezettségszegési eljárásának. Ha az életszerűtlen, idejétmúlt szabályok közös megváltoztatása nem látszik lehetségesnek, egyre többen választják a dezertálást, és semmi nem szab gátat a tagállami érdekérvényesítésnek, ami a határ egyik oldalán a menekültek előzékeny továbbengedésében, a másikon a határ lezárásában, a migránsok visszatoloncolásában nyilvánul meg. Szélsőséges esetben még az is megtörténhet, hogy Európa egyes vidékeit nemcsak jelképes, hanem valóságos falak választják majd el egymástól. Riasztó jövőkép; nem hiszem, hogy Magyarország jól járna ezzel. Ezért hát tárgyalni és tárgyalni kell arról, hogyan tudja az EU megvédeni magát a migrációs válság következményeitől.

Az előjelek nem biztatók. Ha az ukrán vagy a görög válságot nézzük, úgy tetszik, az unió nem képes a problémák kezelésére. Az Oroszország elleni szankciókkal önmagát bünteti, a görög krízist, az eurózóna perifériájának gondjait pedig jórészt a közös európai piac előnyeit leginkább élvező Németország okozza. Eközben az uniós szabályok mintha nem volnának egyformán érvényesek kicsikre és nagyokra. Ahhoz, hogy az EU kezelni tudja a menekültügyet, át kellene lépnie a saját árnyékát. Vajon a brüsszeli apparátus irányítói, a tagállamok választott vezetői képesek lesznek erre legalább ebben a kérdésben? Most valóban sok múlik rajtuk.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 40 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
pollip
2015. június 25. 08:50
Brüsszel látványosan nem tesz semmit bevándorló ügyben. Komolyan felvetődik a kérdés, hogy szándékosan teszi? Nem tartom hülyének a brüsszeli bürokratákat, ezért feltételezem a szándékos időhúzást. A kvótarendszer óta nagy a hallgatás, pedig a tagállamok többsége elutasította ezt a rendszert. Mi, magyarok tegnapelőtt bedobtuk, hogy nem toloncolhatnak vissza hozzánk senkit, ezzel késztetjük munkára brüsszelt, mert így már a probléma egy részével muszáj foglalkoznia.
szkeptikus
2015. június 25. 08:13
"Ahhoz, hogy az EU kezelni tudja a menekültügyet, át kellene lépnie a saját árnyékát. Vajon a brüsszeli apparátus irányítói, a tagállamok választott vezetői képesek lesznek erre legalább ebben a kérdésben? Most valóban sok múlik rajtuk.” Gondolkodtam, mit tudnának csinálni. Ami most van, az - szerintem - nyilvánvalóan nem jó. De mi lenne jó? A "tárgyalni, tárgyalni ..." biztosan nem, évekig tárgyalhatnak és közben a helyzet egyre gyorsabb ütemben súlyosbodik. A két véglet a menekültek befogadása és az egész Európát körbevevő fal, géppuskás őrökkel, mint annakidején Berlinben. Egyik sem jó. Van valakinek ötlete hogy mi lehetne megoldás?
Finale*
2015. június 25. 08:11
" Az előjelek nem biztatók. Ha az ukrán vagy a görög válságot nézzük, úgy tetszik, az unió nem képes a problémák kezelésére. Az Oroszország elleni szankciókkal önmagát bünteti, a görög krízist, az eurózóna perifériájának gondjait pedig jórészt a közös európai piac előnyeit leginkább élvező Németország okozza. Eközben az uniós szabályok mintha nem volnának egyformán érvényesek kicsikre és nagyokra." "Ezert hat targyalni es targyalni kell " Nem ertem az ujsagirot ,hiszen o is szkeptikus ,hogyan gondolja ezekutan ,hogy ez a teszetosza Unio majd megoldja a gondjainkat ?
Antigoné
2015. június 25. 08:11
Tárgyalással már tele van a padlás. Itt már cselekedni kellene - sürgősen.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!