Új hullám

2015. május 14. 08:21

Lehet nem szeretni Lázár Jánost, Rogán Antalt vagy éppen Szijjártó Pétert, s ugyancsak lehet „viktátorozni” a tüntetéseken, azonban az elért teljesítményt, a végeredményt vitatni, megkérdőjelezni, félremagyarázni nem illik.

2015. május 14. 08:21
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„Eközben lehet nem szeretni Lázár Jánost, Rogán Antalt vagy éppen Szijjártó Pétert, s ugyancsak lehet »viktátorozni« a tüntetéseken, mi több, a parlament előtt hónapokon keresztül »sátorozni« (»Delete Viktor« és »Orbán takarodj!« feliratokkal) – elvégre demokráciában és piacgazdaságban élünk –, azonban az elért teljesítményt, a végeredményt vitatni, megkérdőjelezni, félremagyarázni nem illik.

Nevezhetjük ezt, a másfél-két esztendeje tartó korszakot a nemzetgazdaság szempontjából – több szempontból is – új hullámnak. Egyfelől a 2014-es, a 2015-ös és a 2016-os esztendő gazdasági növekedés vonatkozásában tényleg új periódus. Ha lehetne nagyobb is a gazdaság éves teljesítménye, hiszen produkált már négy százalék feletti ütemet is Magyarország, ne felejtsük el, hogy most ez a felfutás nem hitelekből történik, hanem a belső források felhasználásával. S az európai uniós pénzek hatékony lehívásának köszönhetően, továbbá az itt megtelepedett világcégek fejlesztéseinek tulajdoníthatóan. A korábbi, kizárólag exportra épülő dinamikához már a háztartások belső fogyasztása is kezd felzárkózni, tekintettel arra, hogy emelkednek a reálbérek, és a devizahitelek forintosítása miatt is nő a »havi fix«. 


Magyarország korábban a kelet-közép-európai régió fekete báránya volt. Ennek oka: kilenc éven át nem tudták a hatalmon lévők betartani az uniós költségvetési előírásokat, ráadásul – fogalmazzunk finoman – kozmetikázással javítottak a fő számokon. Kétségtelen, hogy a 2010-ben a kormányrudat átvevő jobboldal is okozott komoly meglepetéseket az üzleti köröknek, a gyümölcs – nézzünk csak rá a makrogazdasági számokra – kezd beérni. Olyannyira, hogy akár az IMF, akár az Európai Bizottság prognózisait vetjük össze a magyar gazdaságpolitikai koncepciókkal, nagy eltérést bizony nem találunk. És ez feltétlenül jó. Bővül a gazdaság, alacsony a hiány, csökken az adósságráta, kedvező a csődkockázati mutatónk, és hamarosan visszakerülhetünk a befektetésre ajánlott kategóriába a hitelminősítőknél. Az előre hozott költségvetés éppen ezt szolgálja.” 
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 100 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vakhangya5
2015. május 14. 21:19
"""Lehet nem szeretni Lázár Jánost, Rogán Antalt vagy éppen Szijjártó Pétert, s ugyancsak lehet „viktátorozni” a tüntetéseken, azonban az elért teljesítményt, a végeredményt vitatni, megkérdőjelezni, félremagyarázni nem illik.""" Figyuljál Szajlai! Milyen eredményről beszélsz?? Statisztikailag az ország határon kívül dolgozókat a narancsbolsevizmus beleszámolja a magyar munkavállalók közé? Ez eredmény? Milyen eredményről beszélsz? Az ország kiugró GDP növekedését a Magyarországon állomásozó autógyártók generálják, akik hála fidesznek tudjuk nem fizetnek Magyarországon adót. Ez eredmény? Milyen eredményről beszélsz? Az eredmény hogy az állam a legnagyobb rabszolgatartó? A közalkalmazottakból közalkalmazotti fizetéssel rendelkezőkből közmunkásokat csinálnak mások gazdagodására? Ez eredmény?
Mindjárt
2015. május 14. 12:51
Jogos szidni a Fideszt de azért a nagy szidalmazásban ne felejtsük el, hogy az MSZP/DK/PM/LMP patkányok épp olyan gyarlók mint a Fidesz és gyűlölik a magyarokat. Szidjuk, szidjuk, szidjuk .... de közben gondolkozzunk is
Tintamin
2015. május 14. 12:16
Orbánék többet rabolnak, mint Rákosi, ezt bárki látja, akinek kis köze van a gazdasági élethez. Szerintem legyen új stadionja a Videotonnak, mert megérdemlik.....ja, most látom, hogy lesz. HURRRÁÁÁÁÁÁÁ!!!
OberEnnsinnen
2015. május 14. 11:32
"Lehet nem szeretni Lázár Jánost, Rogán Antalt vagy éppen Szijjártó Pétert, s ugyancsak lehet „viktátorozni” a tüntetéseken, azonban az elért teljesítményt, a végeredményt vitatni, megkérdőjelezni, félremagyarázni nem illik. " Rendben. De legalább ennyire fontos megértetni velük: ettől még ne tartsák magukat hősöknek. Tulajdonképpen nem teszmnek mást, mint egy átlagosan művelt, becsületes magyar ember a portája körül: igyekszik természetesen gondolkozva, a dolgokat logikus egymásra hatásának fényében munkálkodni. Ezt sokan, milliónyian így teszik. Lázárék ugyanezt, a maguk munkahelyén. Ez lenne olyan nagy dolog? Az viszont, ha úgy 5-10 év múlva a mai katasztrófatenger helyében egy nyugodt, egymásra is figyelő, többnyire mosolygós ország képét láthatnánk: AZ VALÓBAN MINDEN ELISMERÉST KIÉRDEMELNE. Ezt kellene megérteniük. 1. Elég, ha döntéseik következményeit 100%-ban felmérik, s így hozzák meg azokat. 2. Elfogadtatásuk érdekében pedig legyenek "csak" egyszerűen, őszinték. Pl. az, hogy a választók több mint felének fogalma nincs, az ország 2010-ben mekkora katasztrófa szélén állt, aminek a felszámolása ma is csak az első lépéseknél tart, ez az állapot az őszinteség hiánya miatt lehetséges.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!