Nyeregben érzik magukat az oroszok: ezt üzenték Zelenszkijnek
Nem sok kompromisszumra számíthat az ukrán elnök.
Meg kéne nézni, hogy a Jobbik orosz elkötelezettsége, a magyar (és az európai) érdekekkel szembeni felhasználása mit jelent, és milyen következményekkel járhat.
„Ne feledjük: Bulgáriában, a gázvezeték-projectekben, már fény derült súlyos korrupciós ügyekre, arra, hogy az oroszok a helyi politikai döntéshozók egy részét hogyan fizették le, avagy a Marine Le Pen vezette Nemzeti Frontot miként vásárolták meg kilóra, azért, hogy politikai érdekeik mellé (krími népszavazás) felsorakoztathassák a radikális francia pártot. S ismert (de legalábbis gyanítható), hogy jelentősebb mennyiségű orosz pénzek folynak be egy-egy nyugat-európai radikális párt kasszájába (pl. AfD – Alternatíva Németországnak elnevezésű euroszkeptikus párt, FPÖ – Osztrák Szabadságpárt stb.), sok-sok külön részérdeket szolgálva, de szinte minden esetben az Európai Unió komoly összegeket is megérő destabilizációjának céljából.
Miért feltételeznénk, hogy Magyarország mindettől érintetlen maradhat, s a béke szigetévé válhat? Minek lehet a puszta eszköze Moszkva felől nézve a Jobbik? Mivel járhat az, ha Magyarország újfent az oroszok »fogságába« kerül? Az 1990 előtti tapasztalatok legalább analógiás szinten felhasználhatók-e? Milyen tanulságokkal jár az orosz energiastratégiai nyomulás?
És hasonlóképp: milyen vonzatai lehetnek a rendkívüli módon felerősödött orosz titkosszolgálati aktivitásnak, milyen szándékokkal és célokkal történik mindez, s mivel jár(hat) az orosz ideológiai és vallási expanzió, a Jobbikkal és személyesen Vona Gáborral jó viszonyt ápoló, amúgy az Eurázsiai Birodalom prófétájaként jelentkező, s Putyinnak egyik ideológiai támaszát jelentő, tradicionalista nézeteket valló Alexandr Dugintól a pravoszláv egyházig, a hagyományoktól (ortodoxia, szlavofil hagyomány és a máig erősen meglévő pánszlávizmus etc.) a pravoszláv egyház mai nyugat-európai törekvéséig, illetve az iszlámhoz való viszonyáig?”