Szép ajándékot kapott Sopron, épp a Hűség Napján (VIDEÓ)
A mai útátadást úgy is tekinthetjük, hogy összekötöttük a burgenlandi magyarokat az erdélyi magyarokkal.
A legalább 4000 milliárd forintos beruházásnál a magyar bíróságok joghatóságának kizárása annyira fontos volt az Orbán-kormánynak, hogy utóbb törvényt is módosíttatott érte, méghozzá visszamenőleges hatállyal.
„A kormányfő péntek reggel a közszolgálati rádióban a saját szájával azt mondta: »Olyan egyezményt nem támogatok, amely gazdasági jogviták eldöntését kiemelné a magyar bírósági rendszerből, és valamilyen távoli választott bírósághoz helyezné át.« Az általános érvényű kijelentést az EU és az USA között formálódó szabad kereskedelmi megállapodás kapcsán tette – hogy ez árnyalja-e az eset megítélését, azt az olvasó nyilván nélkülünk is el tudja dönteni.
Az viszont bizonyos, hogy a rádiószónok nem mondott igazat: nagyon is támogat(ott) ilyen egyezményt, sőt, ő maga írta alá, titokban, a parlament és a kormány tudta nélkül, tehát nyilván a saját elhatározásából. A »Magyarország Kormánya és az Oroszországi Föderáció Kormánya közötti nukleáris energia békés célú felhasználása terén folytatandó együttműködésről szóló Egyezmény« címet viselő tavaly januári megállapodásra, a paksi bővítési beruházás kulcsdokumentumára gondolunk.
Az immár törvénybe foglalt egyezségben ez áll: »Bármilyen vita, nézeteltérés vagy igény (...) esetén a felek által megjelölendő jó nevű, harmadik országbeli, nemzetközi választottbíróság hoz döntést. A választottbírósági döntés végleges, és a részes felek számára kötelező érvényű.« A legalább 4000 milliárd forintos beruházásnál a magyar bíróságok joghatóságának kizárása annyira fontos volt az Orbán-kormánynak, hogy utóbb törvényt is módosíttatott érte, méghozzá visszamenőleges hatállyal.”