„Lehet-e szigorítani a hazai bevándorlási szabályokat az unió hozzájárulása nélkül?
A menekültügyről szóló 2007. évi II. törvény nem orvosolja az Európában most felvetődött problémákat; csupán a menekültekkel, az oltalmazottakkal, valamint a menedéket kérőkkel foglalkozik. Az akkori viszonyoknak tökéletesen megfelelt ez a jogszabály, mára azonban kialakult egy új típusú bevándorlói hullám is.
A másik probléma, hogy a bíróságoknak valamikor naponta 50-60 döntést kell hozniuk menekültügyi kérdésekben. Gondolkodásra késztet az, hogy lehetséges-e egy hagyományos menekültügyi jogszabállyal gazdasági migránsok ügyét jogilag kezelni. Ez mindenképpen a jogi szabályozás újragondolását igényli, többek között új módon kell kezelnünk a jelentősen megnövekedett ügyszámot. Ezekben az ügyekben a lassú, elhúzódó ügyintézés senki érdekét nem szolgálja.
Egyes polgármesterek kerítéseket építenének.
Kerítések világszerte mindenütt vannak, de nem biztos, hogy ezzel kell megoldani az ügyeket… Lehetőség szerint egységes európai szabályozásra és fellépésre lenne szükség, mivel az egyes országok önmagukban nem tudják kezelni a problémát. (...)
Nem látja problémásnak, hogy a paksi bővítés szerződéseinek nyilvánosságra hozatala miatt indított perben a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot – és rajta keresztül az államot – egy olyan ügyvédi iroda képviseli, melyben ön is tulajdonos?
2000 óta csupán három évet dolgoztam az irodánál, 2007-től pedig folyamatosan közfeladatot látok el. A vagyonnyilatkozataimat mindig leadtam, ezekből látszik, hogy az irodától részesedést nem kaptam. Egyébként az Antall-kormány óta mindig, minden kormány alatt voltak állami megrendelései az irodának. Van ebben az ügyben egy félreértés, egy ügyvédi iroda szünetelő partnere nem olyan, mint egy részvényes, az ügyvédi irodákban a bevételeket az aktív ügyvédi tevékenységhez kapcsolódóan osztják fel. A világon, Európától Amerikáig, nagyon sok olyan ügyvéd van, aki közfeladatot, alkotmánybírói tisztséget vagy miniszteri tisztséget lát el, majd e pálya befejezése után visszatér az ügyvédi hivatáshoz.”