Lényegében megszűnt a magyar külügy

2014. december 03. 17:26

Bekérették az amerikai ügyvivőt a Külügyminisztériumba, ami pontosan olyan, mintha a washingtoni magyar nagykövetet rendelnék be, mert Vona Gábor azt mondta, Amerikát egy kommunista diktátor irányítja.

2014. december 03. 17:26
Jámbor András
Jámbor András
Kettős Mérce

„A kijelentésre adott magyar külügyi reakció, szépen megmutatja, nagyon nagy szarban vagyunk. Magyarországra a külpolitika szempontjából jelenleg maga a Külügyminisztérium a legveszélyesebb.

A McCain-nyilatkozat lényege ugyanis nem a jelző, hanem az, hogy egy pudingot akarnak kinevezni nagykövetnek, miközben Magyarországot a kormánya betolja Putyin seggébe. Erre kéne reagálni, mert ez Magyarország (nem a Fidesz, Magyarország) számára veszélyes állítás, és tegnap este annak lehettünk tanúi, ez egy teljesen elfogadott gondolat mind az amerikai republikánusok, mind a demokraták között. A vita nem Magyarország megítéléséről szólt, hanem az amerikai lépések keménységéről.

Erre pedig külügyi reakciót kell adni, és nem Orbán Viktor védelmében, hanem a magyar érdekek, a gazdasági kapcsolatok védelmében. Mert lehet azt hinni, hogy majd Merkel kihúz minket a slamasztikából, de a gazdasági szereplők figyelnek az USA-ra, és kérdéses, ki fogja finanszírozni az államadósságunkat, ki fog új befektetéseket hozni, munkahelyeket teremteni Magyarországon. Ezért kellett volna a külügyi reakció.

De belpolitikai reakció érkezett, méghozzá olyan, amely egy jelentéktelen bizottsági felszólalásból jó eséllyel hírt fog generálni. Bekérették az amerikai ügyvivőt a Külügyminisztériumba, ami pontosan olyan, mintha a washingtoni magyar nagykövetet rendelnék be az amerikai külügybe, mert Vona Gábor azt mondta, Amerikát egy kommunista diktátor irányítja.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 43 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
BőröndÖdön
2014. december 04. 08:41
Miért ne lehetne MacCain-nek ez a véleménye?!
august
2014. december 04. 08:06
Bekérették az amerikai ügyvivőt a Külügyminisztériumba, ami pontosan olyan, mintha a washingtoni magyar nagykövetet rendelnék be, mert Vona Gábor azt mondta, Amerikát egy kommunista diktátor irányítja. --------------- Akkor lenne igaza a kedves cikkírónak, ha Vonának is akkora lenne a világpolitikában a súlya, mint a kedves szenátor úrnak. Ha jól emlékszem amerika elnökjelöltje is volt 2008-ban, vicces Vona Gáborral összehasonlítani a szavait..
Akitlosz
2014. december 04. 02:49
Igazad van Huba, ezzel a cikkel egyetértek. 1. McCain csak egy ellenzéki szenátor, nem képviseli az amerikai kormányt. 2. McCaint az új nagykövet személye zavarja elsősorban azt kritizálta, s csak ehhez keresett - ha nem is igazán megfelelő - érveket. Lehet nézni fordítva, pozitívan is. Amelyik országba Amerika politikai kinevezett nagykövetet küld, karrierdiplomata szakember helyett, az egyértelműen azt jelenti, hogy azzal országgal Amerikának nincsen különösebb baja. Azaz az amerikai kormány és szenátus sem osztja McCain nézeteit.
indiáner
2014. december 03. 21:42
Ez a szerencsétlen levonázta McCaint? Majd lesz kapsz. Viccesország meg lett mondva, azzal védekezhet.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!