Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
Ha a tehetség, a megvalósításra való képesség nincs arányban azzal a reménnyel, amit a vezető ébreszt, olyan csúfos hanyatlás lehet a végkifejlet, mint aminek most tanúi lehetünk.
„Immár a szenátusban is többségre tettek szert a republikánusok, az alsóházban pedig akkora fölényre, amilyenre a második világháború óta nem volt példa. Nem tudják ugyan semlegesíteni az elnöki vétójogot, de gúzsba kötik Obamát. Ha a rendkívül kiélezetté vált politikai szembenállás miatt az elmúlt években többször is sikerült a fizetésképtelenség határára juttatni a világ legnagyobb hatalmát, akkor az ilyen extrém, és a világgazdaságra veszélyes manőverek lehetősége most még tovább nőtt: a vergődő elnök és az újonnan szerzett hatalmukat próbálgató, szélsőséges elemeket sem nélkülöző republikánusok birkózása nagy hullámokat fog vetni. A helyzet alól nem vonhatja ki magát az óriási adóssághegyet felhalmozott, bürokratikus állam- és hadigépezet sem, amelynek finanszírozását a közelmúltban többször is fenyegette ez az irracionális szembenállás. Egyre nagyobb késztetést érezhetnek arra, hogy érdekérvényesítő mechanizmusaikon keresztül, mint amilyen a katonai-ipari-titkosszolgálati komplexum, felülemelkedjenek ezen a politikai káoszon, kezükben olyan hazai és globális informatikai eszköztárral, amelyre Edward Snowden leleplezése révén vethettünk pillantást.
Obama elnökségének lehanyatlott íve nehezen vonatkoztatható el a birodalmi attribútumokat magára öltött Egyesült Államok sorsának alakulásától. Nehezen feledhető ugyanis az a reménység, amelyet a háborús Bush-éra lezárásának az ígéretével ébresztett úgy otthon, mint világszerte. Az Egyesült Államok világban betöltött szerepének normalizálására, a sokoldalú együttműködésre, a külföldi helyett a hazai nemzetépítésre vonatkozó felvetései ugyanis semmivé váltak. Még mindig vannak foglyok Guantánamón, a Közel-Keleten az amerikai intervenció nyomán káosz keletkezett, konfrontatív lett a viszony Oroszországgal, odahaza pedig olyan reformlépések keresztülerőltetése ébresztett példátlan ellenállást, amelyek minden jó szándékuk dacára homlokegyenest szembemennek Amerika individuális felelősségvállalásra épülő hagyományaival. Az elvonatkoztatás nehéz, de mégis, nagyon fontos a tanulság: ha a tehetség, a megvalósításra való képesség nincs arányban azzal a reménnyel, amit a vezető ébreszt, olyan csúfos hanyatlás lehet a végkifejlet, mint aminek most tanúi lehetünk.”