Ez a Brüsszel leckézteti Budapestet? Komolyan?
Nem Didier Reynders az első uniós bürokrata, aki azután keveredett korrupciós botrányba, hogy bőszen kritizálta Magyarországot. A híres lebukások azonban csak a jéghegy csúcsát jelentik.
Hát nem furcsa, hogy ez az elsőre szürke hivatalnoknak tűnő Horváth András a választási kampány közeledtével fogja magát, és spontán beáll médiasztárnak?
„Horváth színrelépése után a NAV vizsgálatot indított, amelyet rövid idő alatt lezárt. Bár a konklúziót már akkor közzétették (...), a vizsgálati dokumentációt nem hozták nyilvánosságra.
Az ellenzék szerint azért, mert nem is volt érdemi vizsgálat. Erre tegnap alaposan rácáfolt a NAV, amikor közzétette az 1200 (azaz ezerkétszáz) oldalas paksamétát. Így világossá vált: komolyan foglalkoztak az üggyel. A Horváth részvételével zajlott ellenőrzéseket, a látókörébe került ügyeket, lekérdezéseit elemezve arra jutottak: az adatokból emberünk téves következtetéseket vont le. Tehát tényleg nem állt össze a fejében a történet. S közben olyan ellenőrzéseket hiányolt, amelyek már folyamatban voltak, vannak. Talán a kollégák arról nem pletykáltak neki…
Mindeközben az adóhatóság évről évre egyre több áfát szed be, s szinte nincs olyan hét, hogy ne leplezne le egy nagyobb adócsaló hálózatot. A napokban derült ki, hogy a kitiltási üggyel összefüggésbe hozott, amerikai hátterű Bunge feljelentése alapján is felgöngyölítettek egy áfacsaló társulatot. (Pedig a Bunge a saját háza táján is sepregethetne: Argentínában épp félmilliárd dollárnyi adót nem fizetett be.)
Hát nem furcsa, hogy ez az elsőre szürke hivatalnoknak tűnő Horváth András a választási kampány közeledtével fogja magát, és spontán beáll médiasztárnak? Majd André Goodfriend amerikai ügyvivő immár rá hivatkozva emleget magyarországi korrupciót? A véletlenekkel az a baj, hogy túl sok van belőlük.”