Tuskék nekimentek a lengyel-magyar barátság bázisának
A varsói Lengyel–Magyar Együttműködési Intézet sorsa hajszálon múlik.
Biztosak vagyunk abban, hogy jelenlegi formájában nem kerül bevezetésre az internetadó, maximum jócskán felhígított formában.
„Az sem újdonság, hogy2008-ban ellenzékből átgondolatlan és rossz lépésnek nevezte a Fidesz az ennél sok nagyságrenddel kisebb internetadót, most pedig bevezetné azt. Sok ilyen szélkakaskodást éltünk már meg az elmúlt négy évben, és a helyzet úgy áll, hogy sokat is fogunk. Viszont a telekom-cégek épp nemrégiben kapták meg új frekvenciáikat, ezért pedig tízmilliárdokkal fizettek (a Magyar Telekom 58 milliárdot fizetett a frekvenciáért, továbbá havi 270 milliót frekvenciadíjként, ezek miatt áll úgy, hogy nálunk a legdrágább a mobilinternet Európában), politikailag teljesen irreálisnak látszik, hogy ezek után még egy adónemmel terhelnék az ágazatot.
Ja, mondtuk már, hogy ez csupán csak figyelemelterelés a gigakorrupcióról?
Ráadásul az adó méretét is teljesen félreszámolták. A magyar internetfelhasználási szokások mellett az adó kb. 400 milliárd forintot jelentene, mégis a kormány csak 20 milliárd bevételt remél az adóztatásból. A tegnapi késő esti hírek szerint pedig legfeljebb 700 forint lenne havonta az internetadó a magánszemélyek után, és 5000 forint a cégek után. Látszik tehát a kapkodás, illetve hogy még az alapszintű számításokat sem végezték el a hirtelen bedobott adónemmel kapcsolatban. Ráadásul EU-s vállalásunk is van a témában: a magyar kormány 2018-ra a széles sávú internetet (30Mbit/mp) minden magyar háztartásba elvinné, nyilván EU-s pénzből. (...)
Mindezekből következik, mi a Ténytárnál biztosak vagyunk abban, hogy jelenlegi formájában nem kerül bevezetésre az internetadó, maximum jócskán felhígított formában. Ez inkább – ha még nem mondtuk volna – csak egy figyelemelterelés az amerikai-magyar diplomáciai botrány, valamint a korrupciós ügyek miatt. Nem ez lenne az első eset, hogy a Fidesz bedob egy gumicsontot, amin elrágódhat a média, elterelve a figyelmet a fontosabb ügyekről.
Most ráadásul lenne is miről elterelni a közvélemény figyelmét egy könnyen kommunikálható, biztosan nagy felhördülést okozó gumicsonttal. A jelenlegi kitiltási botrány ugyanis példa nélküli Magyarország és az Egyesült Államok rendszerváltás utáni kapcsolatában.”