Figyelmeztetett a szenátor: titokzatos drónok repkednek New Jersey felett
Egyelőre nincs bizonyíték arra, hogy a bejelentett drónészlelések nemzetbiztonsági vagy közbiztonsági fenyegetést jelentenének.
A nagy kérdés most az: a néhány napos ijedtség, Orbántól szokatlan tanácstalanság után visszatalál-e oda a Fidesz, ahol az amerikaiak által ejtett sebek előtt járt?
„A nagy kérdés most az: a néhány napos ijedtség, Orbántól szokatlan tanácstalanság után visszatalál-e oda a Fidesz, ahol az amerikaiak által ejtett sebek előtt járt? Vissza tudja-e venni a verbális kezdeményezést az USA-tól, elhárítani magáról a korrupció gyanúját és - úgymond - »nagyvadak« beáldozása nélkül túllépni az áfa-csalások ügyén. Túllépni oly módon, hogy a közvélemény úgy rögzítse a történteket: egy olyan ügybe avatkozott be az Egyesült Államok, amelyben az illetékesek már megtették a szükséges lépéseket, sőt az elkövetőket is rács mögé juttatták. El tudják-e fogadtatni - az ellenzék és liberális értelmiségi kivételével -, hogy szó sincs a legmagasabb kormányzati körök érintettségéről, ellenkezőleg: ezek a körök teszik a dolgukat, nem pártolnak bűnt, nem néznek el apró vétségeket sem, mint ahogy az Ökotárs ügyében is lecsaptak a csalókra.
Orbánék eddigi működését elemezve, magam hajlanék rá, hogy elfogadjam: ez a szcenárió érvényesül. Az a módszer, ahol az ellenfelet kriminalizáljuk, vagy éppen a gazdasági érdekeik hangsúlyozásával szubjektivizáljuk. Ugyanakkor vannak, akik az amerikai kormányzat szándékait ügyesebbnek és erősebbnek tartják, olyannak, amelyet nem képes a hagyományos - értsd: fideszi - módszerekkel eltántorítani, meghátrálásra, meghunyászkodásra, visszavonulásra kényszeríteni a magyar vezetés. Sőt, akad olyan is, aki szerint ezúttal épp az USA dolgozik az orbáni módszerrel: megelégelve a magyar miniszterelnök demokrácia elleni hadjáratát és megunva a figyelmeztetések hatástalanságát, ő dobott be olyan témát, amely korrupció gyanújába keveri a renitens kelet-európai vezetőt, illetve csapatát.”