Ha az internetadó nem gumicsont, és nem költségvetési tűzoltás, hanem csak egy egyszerű rossz ötlet volt, ami ennek ellenére is gond nélkül átment tanácsadókon és apparátuson, az is komoly működési zavarokat jelez a rendszerben.
„Az internetre a társadalom egy nem kis része még mindig úgy gondol, mint a helyre, ahol emaileket lehet küldeni és fogadni, illetve ahol van az a néhány szemtelen újság, ami valójában nem is úgy újság, hogy újság, hanem internetes. Az internetet megadóztatni pedig nagyjából ugyanolyan, mint bármit megadóztatni: nem szerencsés, de ha jól szétterül, és beszedhető, akkor végülis miért ne.
Mivel a politikusok is részei a társadalomnak, nagy esély van arra, hogy köztük is akadnak bőven, akik nagyjából úgy tekintenek az internetre, mint a társadalom már emlegetett nem kis része, nem ismerve fel, hogy az internet ma már nyilvánvalóan jóval többet jelent levelezésnél és szemtelen híroldalaknál, és hogy valójában a hozzáférés növelése lenne a cél.
Az eddigi információk szerint az eredeti, plafon nélküli, forgalomarányos internetadó személyesen Orbán Viktor ötlete volt, így még könnyebben előfordulhatott, hogy nem akadt senki, aki szólt volna neki a gazdasági, társadalmi aggályokról. Vagy legalább a kormányt érintő politikai aggályokról. Arról, hogy az adóval a gyakorlatilag az interneten élő, eddig egyébként jórészt politikailag inaktív fiatalokat mozgósítja. És hogy akkor már jöhet a 700 forintos plafon, ha a lavina elindult.
Persze rossz ötletei mindenkinek vannak, de ha az internetadó nem gumicsont, és nem költségvetési tűzoltás, hanem csak egy egyszerű rossz ötlet volt, ami ennek ellenére is gond nélkül átment tanácsadókon és apparátuson, az is komoly működési zavarokat jelez a rendszerben.
Akármi is történt, a netadóval valami félrement, a keddi kormányellenes tüntetés pedig már nem intézhető el egy legyintéssel.”