„Örök szerelem, ettől nem lehet elszakadni” – így vallott a visszatéréséről a Mandinernek az olimpiai bajnok
Szász Emese a decemberi országos csapatbajnokságon a gyermekei előtt léphet ismét pástra.
Idővel szépen lenyugszanak majd a fideszesek. Még nem tudták feldolgozni a történteket, ilyenkor jönnek az érzelmek, a düh, a csalódottság. Interjú.
„A most leváltott polgármester, Fürjes Pál – aki eztán sima testületi tag lesz - nem lát lehetőséget az együttműködésre. Lehetőleg most, de legkésőbb egy éven belül meg akarja buktatni önt a Fidesz. A minap a választási irodánál megtámadták az eredményt, láncszavazást sejtenek, és a testület helyt adott a panasznak: első fokon úgy döntött a grémium, hogy meg kell ismételni a polgármester-választást.
Mi pedig jogorvoslattal élünk az ítélőtáblánál, és nyilván nekünk adnak igazat. Egyúttal feljelentést teszünk hamis vád miatt. Idővel szépen lenyugszanak majd a fideszesek. Még nem tudták feldolgozni a történteket, ilyenkor jönnek az érzelmek, a düh, a csalódottság, ami gyakran ragadtatja megfontolatlan kijelentésre, cselekedetre az embert.
A Fidesz országos vezetése aligha vállalja be egy jobbikos városi polgármester támogatását.
Az ózdi fideszesek maguk alatt vágnák a fát, ha pártkatonaként viselkedve kizárólag a pártvezetőik utasításait lesnék.
Mivel nyugtatná le a helyi fideszeseket? Posztokkal?
Lenyugszanak ők maguktól. Ha elkezdenek beszélgetni az emberekkel, tapasztalni fogják, hogy a győzelmem okán örömmámorban úszik Ózd.(...)
Fürjes Pál szerint, ha ön tényleg szereti Ózdot, belátja, hogy rutin híján képtelen kormányozni a várost, lemond a polgármesteri posztról, sima képviselőként beül a testületbe, és ezt a ciklust arra szánja, hogy tanuljon a narancsosoktól. Megfontolja az ajánlatot?
Nem. Ózd engem bízott meg. Amúgy jó humora van a volt polgármester úrnak.
Fürjes arról mesélt nekünk, hogy bár 2010-ben évi nyolcszázmilliós hiánnyal vette át a települést, ő felelős gazdálkodóhoz méltóan „nullás” éveket produkált. Az ön választási ígéretei viszont, mondja Fürjes, „fedezet nélküli blődségek, melyek megvalósítására Ózd negyvenöt évi adóbevételére volna szükség”. Honnan lenne pénz az ön által remélt nappali tagozatos egyetemre, a termálfürdőre, a saját közlekedési vállalatra, az ózdi találmányi hivatalra, a futurisztikus pihenőparkra és a többire?
A programom nem csupán öt évre szól. A fürdő elkezdhető kicsiben, ebben a ciklusban az a terv, hogy jöjjön fel a víz, végső esetben akár külső befektető is bevonható az üzletbe. Egyetemet nem mi alapítanánk, hanem együttműködnénk már létező univerzitásokkal, épület van bőven, üresen áll a fél város. A pihenőpark olyan kert lenne, ahol ózdi művészek, szobrászok, festők, írók, költők bemutathatják a műveiket, erre alapítványt kívánunk létrehozni. A tömegközlekedés átalakításra szorul, a város évi negyven-ötvenmillió forinttal támogatja a Volánt, ha ezt a pénzt helyi vállalkozásoknak adjuk át, a lecsökkent népesség számára pár év alatt, kisebb buszokkal felépíthető az új, hatékonyabb járműpark.
Olvasom a programjában, hogy Ózdon meghonosítaná az érpataki modellt. Tanítómestere Orosz Mihály Zoltán érpataki polgármester?
Tanítómester azért nem, de az általa kidolgozott program, legalábbis számos eleme követendő számomra.
Tervez csendőregyenruhás sétákat Ózdon?
Az érpataki modellt ne keverjük össze Orosz Mihály Zoltánnal, mert ez a kettő nem ugyanaz. Miként Vona Gábor sem egyenlő a Jobbikkal. Meg Orbán Viktor sem a Fidesszel. A csendőregyenruha távol áll tőlem, nem az én stílusom.
Mit venne át az érpataki modellből?