Orbán Viktor bukása

2014. október 29. 12:35

Orbán Viktor olyan területeken nyitott – saját szempontjai felül nézve ostoba és felesleges – frontokat, amelyeket roppant könnyű értelmezni és elhelyezni a jó–rossz skálán.

2014. október 29. 12:35
Gazda Albert
Cink

„Igen, Orbán Viktor olyan területeken nyitott – saját szempontjai felül nézve ostoba és felesleges – frontokat, amelyeket roppant könnyű értelmezni és elhelyezni a jó–rossz skálán. Három téma adja magát kapásból. A netadó az egyik, a keleti nyitás és az állami korrupció a másik.

1. A korrupciós topikot nem a Miniszterelnök Úr nyitotta meg, ez igaz – de nem lett volna megnyitható az Orbán-rendszert átszövő sunyiságok elburjánzása nélkül. Kádári léptékű urambátyámozást és kézkezetmosozást következmények nélkül csak diktatúrában lehet működtetni. Ott meg, ugye, nem tartunk.

2. Az oroszbarátság és a Nyugat-ellenesség – az illiberalizmussal karöltve – tökéletes csapda, zseniális öntökönszúrás. Egy olyan időszakban orosz- és Kína-barátságot forszírozni, amikor az ukrán balhé miatt egész Európa és a fél világ vagy-vagy alapon tekint a dilemmára – azt most hagyjuk, hogy ez stimmel-e, vagy sem, nem a tárgy, a tárgy képe számít –, nem vall túlzott bölcsességre. Na ja, ha tényleg az lesz, hogy dől a Nyugat és emelkedik a Kelet, akkor a Miniszterelnök Úr a történelem legnagyobb stratégája, és már csak azt a pár évszázadot kell kivárni, amíg a jóslat valóra válik, azt féllábon is kibírjuk. Vagy nem? Ha nem, akkor gáz van: ennél egyszerűbb választás ugyanis nincs, és végtelen ostobaság kell ahhoz, hogy bárki azt higgye, a magyarok többsége a Keletre fog szavazni most és a következő években.

3. A netadó a hab a tortán. Egy olyan topik, amit senki – mondom, senki, aki mégis, az csak a Miniszterelnök Úr iránti olthatatlan szeretetből és a kommunistákkal szembeni mérheteten gyűlöletből teszi – sem tud támogatni. Ez nem sajtószabadság (ami csak az újságírókat érdekli), nem RTL Klub (ami csak a Barátok közt nézőit izgatja fel) és nem is nácimegszállás-emlékmű (ami csak néhány tucat embert mobilizál tartósan), hanem a legkristálytisztábban lefordítható dolog. Az a helyzet – már bocsánat a nagy szavakért –, hogy az internet valóban egyenlő a szabadsággal. Nem szabad piszkálni, aki mégis megpróbálja, pórul jár, sokszorosan. Plusz: nem véletlen, hogy nemcsak a kormánypárti sajtó nem képes ebben az ügyben orbánistaként viselkedni, de Orbán Viktor pártja sem. A Miniszterelnök Úr helyében 1994 ősze óta először elbizonytalanodnék, ha a pozícióm százszázalékosságán morfondíroznék.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 65 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
rojtos
2014. október 29. 22:11
" hogy az internet valóban egyenlő a szabadsággal." De csak úgy, egyelő a szabadsággal, hogy szabadon használhatom. Mert ami ott található,annak semmi köze a szabadsághoz. Nagyon tudni kell válogatni, hogy az ember ne merüljön el abban a sok mocsokban ami ott kínáltatja magát. Ergo, vigyáznom kell, óvnom kell szabadságomat. A szellemit.
kérdés
2014. október 29. 19:48
"Az a helyzet – már bocsánat a nagy szavakért –, hogy az internet valóban egyenlő a szabadsággal." Ez így illogikus. Akkor tehetnénk egyenlőségjelet, ha mindenki ingyen internetezne (ehhez nemcsak netszolgáltató, hanem ámtógép, ismeretek is kellenek). Innentől az írás többi része színtiszta propaganda. Gazda uramon kiváltképp csodálkozom, hogy beállt a csűrdüngölősök táborába?
S0ma
2014. október 29. 19:26
Hehe! Holnaptó kitör a ballét!
tango47
2014. október 29. 19:11
A parlamenti választások előtt, ha jól számoltam, Orbán Viktor és kormánya (Mesterházy Attila bejelentései szerint) 163-szor bukott meg. (A többi ellenzéki megállapításait nem idézném.) A választáson, illetve utána Mesterházy megbukott - igaz ő csak egyszer.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!