Megfigyelő voltam csupán

2014. október 28. 14:41

Hasonló minőségben részt vettem már a Békemeneten is. Interjú.

2014. október 28. 14:41
André Goodfriend
Magyar Hírlap

Milyenek a benyomásai az internetadó elleni tüntetésről?

Nagyjából este fél hétkor értem a Nemzetgazdasági Minisztérium elé, ahol nagy volt a tömeg, fiatalok és idősek vegyesen. Békésen, szervezetten haladt az Andrássy úton a menet, amit én általában oldalról követtem, gyorsabban is haladtam náluk, hogy minél átfogóbb képet kapjak az eseményről. Valamivel a tömeg előtt értem a Hősök terére, láttam, ahogy megtöltik a teret. A rendőrök kiváló munkát végeztek, nagyon rugalmasak voltak, engedték az embereket csatlakozni és távozni is, mégis megőrizték a rendet. Amikor vége lett a tüntetésnek, elsétáltam, az erőszakos eseményekről csak később, a médiából értesültem. Természetesen elítélem a történteket, a vandalizmus nem lehet része semmilyen békés tüntetésnek.

Mi az oka annak, hogy még mindig nem neveztek ki Magyarországra nagykövetet, noha már tavaly kijelölték Colleen Bellt?

A szenátus előtt jelenleg több mint ötven függőben lévő nagyköveti kinevezés van, a júliusban elkezdődött ülésszaki szünet előtt még többen voltak. John Kerry külügyminiszter fel is szólalt a helyzet ellen, amely hátráltatja az amerikai külpolitika érvényesítését. Az ülések szüneteltetése a novemberi kongresszusi választásokig tart, s nehéz megmondani, amikor újra ülésezni fognak, milyen ügyekkel foglalkoznak elsőként. Hiszen a testület összetétele is megváltozhat. Jelenleg demokrata többség van a szenátusban, de ez megváltozhat. Bízunk benne, hogy a december végi szünet előtt tudnak foglalkozni Colleen Bell ügyével, s akkor akár a naptári év vége előtt megérkezhet az új nagykövet. Ám lehet, hogy erre csak a jövő év elején kerül sor.

A késlekedésnek tehát nem politikai háttere van?

Ennek semmi köze Magyarországhoz, a probléma számos más országot is érint.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 111 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
berzsian56
2014. október 29. 08:06
Irakban, Szíriában , Afganisztánban is akadna egy kis megfigyelnivaló, ott éppen a tieid gyílkolják halomra az embereket, mert a demokráciát nem szabad támasz nélkül hagyni. Ilyen pofátlan beavatkozásokból nem kérünk André,szaglászhatnál egy kicsit Donyeckben, Luhanszkban is. Esetleg testvéreiteknél Jicraélben. A Majdanon is csak addig aggódtatok, míg kirobbantottatok egy polgárháborút amibe eddig négy -ötezer ember pusztúlt bele. A ti demokráciáért való aggódásotoknak ügy látszik természetes utitársa a halál.
luji
2014. október 29. 05:09
Te libernyák.Mikor mész haza a picsába?
Negue
2014. október 29. 01:43
Ő az összevisszabeszélősbácsi. Már kezdjük megszokni!
Ellensúly
2014. október 29. 00:01
Hol voltak az Egyesült Államok tisztségviselői a 2006-os események idején? Miért nem emelték fel a szavukat a rendőrterror ellen? Hol voltak, amikor a magyarok a nemzetiszocialista szellemiségű Szlovákia karhatalmának – számos sérüléssel és kis híján halállal végződő – magyarverése ellen tiltakoztak? Hol voltak, amikor a magyarok a székelyföldi autonómiáért – végső soron az ultranacionalista Románia területén élő kisebbségek megmaradásáért – gyűltek össze?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!