A nem ostromlott erőd

2014. július 04. 15:55

Mintha a kormányfő a saját gazdasági hátországával szemben is szabadságharcot kezdett volna. Vajon miért történik mindez?

2014. július 04. 15:55
Török Gábor
Heti Válasz

„A parlamenti választások óta sokan érzik: zavar van az erőben. Korábban elképzelhetetlen dolgok történtek: a kormányalakítás kapcsán jelentősen meggyengültek a 2014 előtt nagyon erősnek látszó gazdasági holdudvar hadállásai, a kormánypárti sajtó jelentős része hevesen tiltakozott egy kormányzati döntés (reklámadó) ellen, fideszes vezető politikusokról fújt be a szél terhelő dokumentumokat az ellenzéki sajtónak. Aki jól figyel, és ilyen ügyekben nem nagyon hisz a véletlenekben, okkal gondolhatja azt, hogy a háttérben heves hatalmi harcok zajlanak. Politikusok, politikai érdekcsoportok gyilkolják egymást, s mintha a kormányfő a saját gazdasági hátországával szemben is szabadságharcot kezdett volna. Vajon miért történik mindez? 

Reményeim szerint már kiderült, hogy nem tartozom azon elemzők közé, akik egy-egy párt kapcsán mindent ugyanazzal magyaráznak, most mégis azt kell mondanom, hogy ez a meglepő változás – paradox módon – nem a Fidesz gyengeségéről, sérülékenységéről szól, hanem éppen ellenkezőleg, annak következménye, hogy a kormányzó jobboldal a 2014-es választások óta korábban nem látott hatalmi pozícióban érezheti magát. (...)

S hogy mi következik mindebből? Leginkább az, hogy a Fidesz valódi ellenfél nélkül maradt. Nem abban az értelemben, hogy ne kellene minden nap megküzdeni a kommunikációs térben az ellenzékkel, de abban az értelemben igen, hogy ezeknek a csetepatéknak a relevanciája ma igen csekély. A lényegi kérdések ugyanis a belső hatalmi harcokban dőlnek el, s ha a bent lévők alig-alig érzik azt, hogy egy ostromlott várban lennének, értelemszerűen könnyebben megengedhetik maguknak, hogy ne a falakon kívülre figyeljenek.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ProfWilliam
2014. július 06. 10:33
Szerintem az zajlik ami 8 éve is. Most nyertek így most kell meglépniük a legdurvább dolgokat, mert 4 év múlva már elég kicsi lesz ennek az ellen kampány értéke. Mint 8 éve a Manyup államosítás. Akárhogy erőlködött az ellenzék most az ellenzék ez már most nagyon kevés embert mozgatott meg.
llnnhegyi
2014. július 05. 17:46
Az igen elfogult liberálbolsevik elemzők,eddig mindig belefutottak egy-egy hatalmas pofonba. Orbán nem vív belharcot senkivel.semmilyen csoporttal. A reklámadó pld. nem szól sajátjai ellen. Többet fizetnek ugyan be,de többet is kapnak reklámozás ügyben. És jobban járnak,mint korábban.A látszólagos jobboldali média felhorkanás csak látszólagos,amit a liberálbolsevikok szépen beszopnak,mint minden mást. Orbán nagyon erős,széles középosztályban érdekelt,sok-sok jobboldali nemzeti nagytőkéssel. A liberálbolsevik oldal folyamatos eltángálásában érdekelt. Ebben NEM lesz konszolidáció!
august
2014. július 05. 14:28
Reményeim szerint már kiderült, hogy nem tartozom azon elemzők közé, akik egy-egy párt kapcsán mindent ugyanazzal magyaráznak, most mégis azt kell mondanom, hogy ez a meglepő változás – paradox módon – nem a Fidesz gyengeségéről, sérülékenységéről szól, hanem éppen ellenkezőleg, annak következménye, hogy a kormányzó jobboldal a 2014-es választások óta korábban nem látott hatalmi pozícióban érezheti magát. (...) S hogy mi következik mindebből? Leginkább az, hogy a Fidesz valódi ellenfél nélkül maradt. --------- Szerintem ez a megállapítás nem állja meg a helyét. Azért, met a valódi ellenfél az ott van ahol volt, sem nem gyengült, sőt.. Az viszont igaz, hogy nem látszanak, illetve kevésbé aktívak, mint ezelőtt. A frontális támadás helyett sokkal alattomosabb harcmodort választottak.
ingyen
2014. július 05. 10:18
tévedsz, kedves Gábor, a fidesz nem maradt külső ellenség nélkül. csak annyi történt, hogy ez a külső ellenség most már nem egy politikai szereplő, hanem maga a puszta valóság.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!