A kíváncsi szövetséges

2014. július 07. 08:45

Tisztában lehettünk vele idáig is, hogy a titkosszolgálatok szövetségi rendszereken belül is kémkednek, e lelepleződések mégis rossz érzésekkel töltenek el.

2014. július 07. 08:45
Stier Gábor
Stier Gábor
MNO

„Az amerikai álom bűvöletében szocializálódott Angela Merkel is, aki most azzal szembesülhet, hogy a „nagy testvér” a terrorizmus elleni harc leple alatt minden korábbinál kiterjedtebben figyel, kutakodik nemcsak az ellenségei, hanem a barátai után is. Lehallgatja még őt is, s mint a legújabb ügy bizonyítja, Európa első számú hatalmának titkosszolgálatában is vannak beépített emberei. A német szövetségi hírszerző szolgálat (BND) ugyanis közvetve megerősítette, hogy az Egyesült Államoknak kémkedett a napokban őrizetbe vett munkatársuk. A 31 éves férfi 2012 vége óta dolgozott az amerikaiaknak, és azóta több mint kétszáz dokumentumot juttatott el megbízóinak. Első számú feladata az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lelepleződött titkos megfigyelési programját vizsgáló német parlamenti bizottság munkájának nyomon követése volt. S történt e kémkedés azután, hogy Barack Obama személyesen ígérte meg, hogy leállítja a szövetséges vezetők lehallgatását. Úgy tűnik azonban, hogy Washington mindenekelőtt inkább e megfigyelés nyomait tüntetné el.

Rácsodálkozni minderre persze nem kell! Tisztában lehettünk vele idáig is, hogy a titkosszolgálatok szövetségi rendszereken belül is kémkednek, e lelepleződések mégis rossz érzésekkel töltenek el. S nem csak azért, mert szegényebbek vagyunk egy álommal. Ezen a csalódottságon már jó ideje túlléphettünk, az azonban csak a bizalmatlanságot növeli, hogy e figyelő tekintetek elől nem bújhat el Európa legerősebb állama sem. A klasszikus kémkedés mellett csak hab a Fehér Ház tortáján, hogy az öreg kontinens nyitott könyv még a mindent uraló amerikai internetes cégek előtt is. Ráadásul csak a tehetetlenség érzését erősíti Berlin teszetosza reagálása. Behívatták ugyan az amerikai nagykövetet, a politikusok azonban egymás után óvnak attól, hogy bárki is elhamarkodott következtetéseket vonjon le az ügyből. Mindezek fényében eltörpülnek a nemzeti szuverenitás további csökkentésére irányuló brüsszeli törekvések, hiszen egyre nyilvánvalóbb, hogy magát az Európai Uniót is külső erők terelgetik, mégpedig a saját érdekeik mentén.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 15 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2014. július 07. 10:12
A normálisabbja, már a rendszerváltás után egy két évvel szegényebb lett egy álommal. A nyugati demokrácia is csak olyan, mondjuk felemás, sajtószabadság nincs ott sem és a tőke diktálja a jogot, ennélfogva jogegyenlőség sincs. Végül az erősebb ott is eltiporja a gyengébbet.
Felebarát
2014. július 07. 09:31
Akkor most beszéljünk TAsnádiról...ez nála hogy működött?
*ufó*
2014. július 07. 09:15
úgy is van inkább erről beszéljünk, minthogy a fideszes 3/2 tasnádi kit figyelt meg, kiknek a megbízásából és miért
states
2014. július 07. 08:50
Komikus, hogy a demokrácia felkent világőre naponta megbukik a legaljasabb diktatúrákra jellemző ügyektől egészen a pitiánerekig. Ez persze nem akadályozza abban, hogy kioktasson mindenkit a szerinte demokráciából, ami persze édesmesze van a valóditól.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!