Hamvadó cigarettavég

2014. július 16. 14:40

Az őszi választáson, ahol nem közösen indul a három balliberális párt, ott egyértelmű lesz a DK fölénye. A DK azzal tudja a fölényét növelni, hogy az Orbán-kormány legádázabb és legegységesebb ellenfeleként lép fel.

2014. július 16. 14:40
Ábel Attila
Csepel.info

Gulyás Márton kapott pár pofont, hogy örökre megtanulja, mi a baloldali megoldás. Az egyik szupertoleráns és hiperdemokrata gyurcsányista még egy égő cigarettát is beletett a hátizsákjába emlékeztetőül. Nem ám csak úgy belenyomta. Beletette, hogy beleégjen.

Csattanósan ért hát véget az egyébként sem túl heves szerelem egyik fejezete a norvég közpénzből futtatott provokátor, a mögötte álló Együtt-PM és Gyurcsányék között. Bár helyesebb úgy fogalmazni: nem is szerelem ez, csak egy érdekházasság, amelynek őszi gyümölcsei még meg sem születtek Budapesten és Csepelen. Ezzel együtt nyilvánvaló, hogy az érdekházasság közös jelöltjei hamarosan előlépnek. Amennyiben valahol nyerni tudnak, öt évig tartó marakodás indul a jelölők között a közpénzért. A megnyert önkormányzatokból a kormányellenes harchoz hoznak létre lövészárkokat, öt évre meggátolva ezzel a főváros, a kerületek vagy városok fejlődését. Valóban ezt akarják a balliberális választók? Ezt majd ők eldöntik. De mi biztosan ez ellen szavazunk.

Nap mint nap látom, ahogyan a csepeli balliberális pártemberek a tavaszi győzelmük és az uniós választáson elszenvedett vereségük után is nagy mellénnyel járkálnak, és magabiztos őszi győzelemre számítanak a kerületünkben. Ehhez képest az elmúlt hónapokban időnként még én éreztem magam kellemetlenül, amikor a balliberális összefogás környékéről kerestek meg többen is egymást lejárató cikkekkel, dokumentumokkal, bűncselekményekre utaló állítólagos bizonyítékokkal. A legérdekesebb mind közül a legutóbbi volt. Arról kaptunk fülest, hogy a DK-ban egy különleges csoportot hoznak-hoztak létre, amely a Gyurcsányék által újramelegített, permanens politikai harc hátországát adja. Az információ, melyet a Csepel.info felé továbbítottam, nem a DK-tól jött, hanem az egyik rivális baloldali csoporttól. A lényege pedig, hogy ez a Demokrata Ellenállás nevű csoport a párthoz jól köthetően, esetleg rájuk utaló pólóban polgári engedetlenségi és más provokatív, agresszív politikai akciókat hajt majd végre. Ez az információ attól különleges, hogy teljesen beleillik a légkörbe, amelyet Gyurcsányék az Ellenállás Napja rendezvénnyel és a hozzá kapcsolódó agresszív kommunikációval indítottak.

Gréczy Zsolt persze Szily László kérdésére tagadta a csoport létrejöttét. A DK szóvivője ezek után a Klub Rádió Megbeszéljük műsorában azt mondta, hogy ezt az ellenállást, amivel elkergetik az Orbán-rezsimet, majd szeptember 6-án folytatják. Tehát ez egy olyan ellenállás, hogy pár havonta összejönnek, ellenállnak egy kicsit, aztán hazamennek?

Nos, akkor nézzük meg, hogy mi is történik. A rendszerváltás óta Gyurcsány volt az a kormányfő, aki a hatalomért bármeddig elment. A választási győzelem érdekében trükkök százait vetette be, a győzelem után polgárháborúhoz hasonló helyzetet provokált. A 2010-es és 2014-es választásokat követően az ötödik hadoszlopával valamint a vereség felelősségének áttolásával előbb szétcincálta, majd ledarálta, jelenleg pedig éppen felzabálja az MSZP-t. Gyurcsány akaratának a balliberális összefogáson belül már csak a szintén meggyengített Együtt-PM áll ellen valamelyest. Az a párt, amelyhez egyébként a legvadabb radikális akciók, például a Fidesz-székház ostroma vagy az Orbán-szobor építése majd lefejezése és rugdosása kapcsolódik.

Könnyű megjósolni a következőket. Az őszi választáson – az unióshoz hasonlóan – az erősen elfogult szavazók fognak részt venni. Ahol nem közösen indul a három balliberális párt, ott egyértelmű lesz a DK fölénye. A DK azzal tudja a fölényét növelni, hogy az Orbán kormány legádázabb és legegységesebb ellenfeleként lép fel. Ehhez folyamatos konfliktushelyzetre van szükségük. Azt a látszatot próbálják kelteni, hogy itt diktatúra van, mindenki lázad, és a lázadók mind Gyurcsányt támogatják. Ez nem megy egy olyan elszánt és felkészített csoport nélkül, mint amilyenről információt kaptunk.

Mindebből következik, hogy Gréczy vagy hazudott Szily Lászlónak, vagy csak szájhősködnek az ellenállással, vagy sereg nélkül akarnak háborút. Márpedig Gyurcsány előélete és az Ellenállás Napja üzenete alapján ők háborút akarnak. Abban viszont biztosan igaza volt Gréczynek, hogy az Együtt-PM állt Gulyás Márton akciója mögött. Végre egyszer jó helyre ment a norvég közpénz: az a pár csattanós pofon és az égő cigaretta megmutatta, mit jelent Magyarországon a baloldali megoldás. Javaslom mindenkinek megnézni az ezt bemutató videókat, és elgondolkozni azon, helyes út-e a balliberálisokra szavazni, és az így elfoglalt önkormányzatokból lövészárkokat csinálni. Mert most ezt ígérték, és ezt meg is csinálják.

Ábel Attila

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Balt
2014. július 17. 11:19
Jól megfigyelés. De az is, hogy Gyurcsánnyal nincs esélyük többé hatalomra kerülni - és ezt alighanem ők is tudják. Asszem lesz még náluk március idusa. (aka: Ceasar-gyilkosság a "köztársaság megmentéséért".)
tevevanegypupu
2014. július 17. 07:55
Ádáz ellenfél, ez valóban igaz. Tenném még hozzá, hogy acsarkodó is..
Bang Jensen
2014. július 16. 16:46
A választókerületi besorolás megvariálása, az aránytalan szavazatelosztás révén a kormányzó Magyar Élet Pártja elérte célját, és 183 mandátumhoz jutva kényelmes többsége lett az országgyűlésben. A Nyilaskeresztes Párt önmagában 31 helyhez, az akcióegységben föllépő szélsőjobbal együtt összesen 49 mandátumhoz jutott. (A nyilaskereszteseken kívül mandátumokat szerzett a szélsőjobboldali Keresztény Nemzeti Szocialista Front, a Magyar Nemzeti Szocialista Párt, a Nemzeti Front, a Pártonkívüli Fajvédő Párt, a Magyar Nemzeti Szocialista Földműves és Munkáspárt, valamint a Népakarat Pártja.) A választójogi korlátozások és trükközések nélkül a szélsőjobb akár relatív többségbe is kerülhetett volna: hiszen azokban a körzetekben, ahol indultak egyéni jelöltjeik is, 35-40 százalék körüli eredményt produkáltak. A szélsőjobb különösen jól szerepelt Közép-Magyarországon Aszód- Nagykáta-Abony térségében, Nyugat-Magyarországon Keszthely környékén, valamint a Magyaróvár-Zirc-Enying tengely mentén, északon Nógrádban és Hevesben, míg délen a jánoshalmai körzetben. Figyelemre méltó volt az előretörésük Észak- és Dél-Pest munkáskerületeiben is.
Bang Jensen
2014. július 16. 16:37
Nem csodálnám, ha Csepelen befutnának a komcsik. Csepel ugyanis soha nem volt vörös, hanem zöld. 1938 és 39 választásokon itt tarolt a Szálasi féle nyilaskeresztes párt. Amelyikkel - mint tudott- 1945-ben egyesület.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!