Lehettek volna bátrabbak

2014. június 17. 07:34

A csoda elmaradt, és többévnyi jogászkodás után is csak egy erősen megkésett választ kaptunk azokra a kérdésekre, amelyek hatalmas társadalmi problémát jelentenek ma az egész országnak.

2014. június 17. 07:34
Szabó Anna
MNO

Magyarul a Bankszövetséget is a tárgyalóasztalhoz kényszeríti a szorult helyzetük, és elkerülhetetlen, hogy korábbi rossz döntéseikért nekik is vállalniuk kelljen a felelősséget. Jó jel, hogy mérlegeikben már el is különítettek bizonyos összegeket a Kúria állásfoglalását követő új helyzetre. Az árfolyamrés tisztességtelenségének kimondása körülbelül 85-90 milliárd forint mínuszt jelent a bankoknak, de további engedményeket is kell tenniük a szerződések semmisségének elkerülése érdekében.

Az egyezkedési kényszer és a várható perek sokasága mellett ugyanakkor ki kell mondani: miközben a devizahitelezés anomáliáit érintő jogi kérdésekben a régió többi államában már rég megszülettek a legfelsőbb bírósági döntések, addig nálunk évekig húzták az időt, és még Luxembourgba is átküldték a kérdést. A bíróságokon pedig ezalatt százszámra születtek az egymásnak teljesen ellentmondó ítéletek – mert hiányzott a jogegységi döntés.

Most tettünk egy lépést előre.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 5 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bubababa
2014. június 27. 08:45
Ez a tervezet nem sokat segít az adósoknak. 8 év alatt be lett fizetve 9 millió most 3.5 millióval több a tőketartozás, mint amit felvett az adós, azaz 13 millió forint még mindig a tartozás a 10 millióra. akkor számoljon most a kormány ha elengednek 1 milliót, akkor is marad 12 millió forint a 10 millióra amit már vissza is fizetett az adós, és akkor most újra fizesse meg a 12 milliót? hát ez egy baromság nem igazság. Az árfolyam kockázatot osszák meg három fele és akkor lesz igazság. Fizessen a bank, a kormány, és az adós, akkor lesz kiegyenlítve az adósság. Vagy legyen végtörlesztés minden adósnak, amit főleg a kormány tagok megkaptak. És még most is akarnak pénzt, hát ez felháborító! Ilyen módon nem kell a változtatás. Talán egyszer lesz jobb is az árfolyam, főleg ha kormányváltás lesz.
individualista
2014. június 17. 08:43
"A csoda elmaradt" A csoda 2010-ben maradt el. Akkor a Fidesz egyetlen törvénnyel/kormányrendelettel rendezhette volna az ügyet. Miért akarják mindenáron egy törvényalkalmazó (Kúria) nyakába varrni a megoldást amikor az a törvényhozó (Parlament) feladata és lehetősége lenne. Ettől még persze a Kúria is egy végtelenül impotens szervezet. Ez a mostani ítélete is olyan hoztam is ajándékot meg nem is típusú. Például itt van az a része az ítéletnek, hogy ha nem megfelelően tájékoztatták az ügyfeleket a kockázatokról akkor érvénytelen a szerződés. Ha több száz ezren bukták el a hiteleiket, adott esetben a lakásukat is akkor biztos, hogy elégtelen volt a kockázatokról a tájékoztatás. Mit kell ezen még pöcsölni?
GV0917
2014. június 17. 08:14
" A hegyek vajúdtak és egeret szültek....."
nyugalmazott tanár
2014. június 17. 08:09
A bankok egy ideje már tudják, hogy az árkülönbözetből lenyúlt extraprofitit el fogják veszteni. Ezért azt igyekeznek sulykolni, hogy a deviza vételi/eladási árkülönbözet 1-2 Ft. Holott ez nem igaz!!!! Itt 1 Eurora vetítve 6-15 Ft extraprofitra tettek szert, amit most teljes egészsében kellene visszafizettetni velük. De konkrétan nézzük az összegeket bankonként: OTP: 6-8 Ft MKB:12-15 Ft K&H: 12-14 Ft Erste: 10-14 Ft Raiffeisen: 8-10 Ft érkülönbözet van a devizaváltásnál a vételi és az eladási árak között. Vagyis minden euro esrtében átlagosdan 10 Ft extraprofitra tettek szert az átszámításnál. Ami minden esetben a bank számára kedvezőbb volt. Amikor kölcsönt adtak vagy szolgáltatást számoltak el, akkor az eladási árat vették alapul, amikor az ügyfél törlesztett, vagy fizetett, akkor az alacsonyabbat. Tehát nem 1-2 Ft-/EU-ról van szó!!!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!