Riadót fújtak Brüsszelben: rádöbbentek, hogy nagy a baj, és a magyar ötletbe kezdtek el kapaszkodni
Ráébredtek arra, hogy Európa nehezen tart lépést az Egyesült Államokkal és Kínával.
A „multiellenesség” retorikában jól hangozhat és népszerű lehet, de ideje lenne felismerni, hogy a nemzetközi és hazai cégek sokszor szimbiózisban, együtt képesek hatékony gazdaságot teremteni.
„Magyarországon jelenleg a politikai pártok többsége szóban agresszíven támadja a multinacionális vállalkozásokat, kormányra kerülve pedig szembesül a realitásokkal. Azzal, hogy vannak magyar tulajdonban lévő nemzetközi cégek is - ők külföldről nézve ugyanúgy »multik«. Azzal, hogy a nemzetközi cégek rendkívül sok magyar embernek adnak munkát, nem egy esetben hasonló vagy jobb feltételekkel, mint hazai társaik. Azzal, hogy a magyar kis- és középvállalkozások többsége éppen a nemzetközi cégek beszállítóiként dolgoznak és termelnek hasznot.
A »multik« nem barátok és nem ellenségek: a 21. században teljesen természetes szereplői a globalizált gazdaságnak. A Liberálisok szerint nem »multibarát« vagy »multiellenes« gazdaságpolitikát kell folytatni, hanem olyan környezetet kell teremteni, ahol mindenkinek megéri vállalkozni, munkahelyeket teremteni. Kiszámítható környezetre van szükség, ahol a kormány nem emeli egyik napról a másikra drasztikus mértékben az adókat, nem hozza saját barátait és üzlettársait előnybe más, piacon működő vállalatokkal szemben, hogy abból hasznot húzhasson. A »multiellenesség« retorikában jól hangozhat és népszerű lehet, de ideje lenne felismerni, hogy a nemzetközi és hazai cégek sokszor szimbiózisban, együtt képesek hatékony gazdaságot teremteni.”