Euroszkeptikusok

2014. május 26. 19:22

A román és a magyar választópolgárok mindössze egyharmada tartotta fontosnak, hogy fél órát áldozzon az életéből az euroszavazásra.

2014. május 26. 19:22
Rostás Szabolcs
Krónika

„Távlati szempontból, például a 2016-os romániai parlamenti választás közeledtével azonban figyelmeztető jel az alakulat számára, hogy szavazótábora lassan, de biztosan lemorzsolódott, a bukaresti jelenlétet eldöntő 400 ezernél jóval több voksra pedig csak politikai öszszefogással számíthat. Most, magyar versenytárs híján ha nehezen is, de sikerrel vette a hívei mozgósítását jelentő akadályt az RMDSZ – köszönhetően részben Orbán Viktor besegítésének –, egy magyar versenypárt által elvont néhány tízezer szavazat viszont borítékolja a bukást.

Franciaországgal vagy Nagy-Britanniával ellentétben nálunk sem az euroszkeptikusok, sem a szélsőségesek nem rúgtak labdába, mégis intő jel román és magyar politikusnak egyaránt, hogy a választók kétharmada távolmaradásával fejezte ki az EU-val, annak intézményrendszerével kapcsolatos fenntartásait. Ami legalább annyira aggasztó, mint az, hogy máshol az alacsony részvételnek betudhatóan előretörtek az aktív euroszkeptikusok.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 12 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
bigyomail
2014. május 27. 10:52
"mégis intő jel román és magyar politikusnak egyaránt, hogy a választók kétharmada távolmaradásával fejezte ki az EU-val, annak intézményrendszerével kapcsolatos fenntartásait. " Azért ezt kicsit árnyalni érdemes. Nem tudom, Romániában mi volt, de itt annyira "titkolták" a választásokat, hogy én, aki elvileg aktívan politizálok, majdnem elfelejtettem elmenni szavazni, mert nem igazán lehetett hallani arról, hogy választások lesznek. Namost, ha még én sem hallottam róla, aki kifejezetten keresi a politikával kapcsolatos híreket, hogyan értesült erről az, akit annyira nem érdekel a politika? Szóval nálunk szerintem a távolmaradás nem annak kifejezése, hogy a választóknak fenntartásai vannak, hanem jelentős részben az információhiány következménye.
kalhana
2014. május 27. 08:43
Tkp. mi számít ma kevésbé bűnös dolognak: euroszkeptikusnak vagy eurobigottnak lenni?
Akitlosz
2014. május 26. 20:36
Amúgy kinek ki és mi a "szélsőséges".
Akitlosz
2014. május 26. 20:18
"a magyar választópolgárok mindössze egyharmada tartotta fontosnak, hogy fél órát áldozzon az életéből az euroszavazásra." Sok az a fél óra is. Annyit sem ér.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!