„A francia szélsőjobboldali Marine Le Pen és a Jobbik Magyarországért Oroszország legjobb szövetségesei és barátai. A mondat az orosz állami televízióban, a tegnapi Voszkresznij Vecser(Vasárnap Este) című műsor 1 óra 4. percének 32. másodpercében hangzott el az Orosz-ukrán Információs Központ igazgatója Oleg Bondarenkoszájából. Azzal összefüggésben hozta elő a témát, hogy az európai parlamenti választásokon a jobboldali-konzervatív erők előretörése következtében, szerinte, Brüsszelben már szeptembertől háttérbe szorulnak a Washington ellenőrzése alatt álló pártok (sic!), ami az Ukrajna miatti Oroszország elleni Európai Uniós szankciók feloldásához vezethet.
Bár a vasárnapi ukrajnai elnökválasztással foglalkozó, helyenként meglehetősen indulatos vita résztvevői ezen a ponton kifejezetten figyelmesen hallgatták a fiatal igazgató fejtegetéseit, a Jobbikkal kapcsolatos bejelentésre természetesen nem kapták fel a fejüket. Bennem, a magyarországi nézőben azonban nem csak az idéződött fel, hogy nemrégiben mekkora figyelmet kapott az orosz televíziós híradásokban Marine Le Penmoszkvai látogatása, de immár igazolva láttam azokat a szóbeszédeket is, amelyekben a Jobbik oroszországi kapcsolatait emlegették az elmúlt hónapokban. Még ha a jobbikos EU-parlamenti képviselővel, a KovácsBélával kapcsolatos kémkedési vádat – az eddig nyilvánosságra került tények és a hírszerzési ügyekben járatos szakértők véleménye alapján – nem is tartjuk hitelesnek, ezek után okkal feltételezhető, hogy Kovács valóban tevékenykedhetett orosz lobbistaként az EU különböző szervezeteiben.
Ám a lobbizás Brüsszelben megszokott tevékenység. Azzal ugyan jócskán van baj, hogy a kijáró emberek a színfalak mögött ténykednek, de ezért nem az oroszok kárhoztathatók. A zavarosban halászó nyugati cégek, a velük kéz kezet mos alapon együttműködő politikusok és bürokraták alakították átláthatatlanná a rendszert. Momentán a Kreml urai inkább abban lennének érdekeltek, hogy a nyugathoz való közeledési törekvéseiket minél nyilvánosabban demonstrálhassák. Oroszországot ugyanis olyan kapitalista államként szeretnék elfogadtatni a világgal, amelynek alapja a keresztény erkölcs, s általában a konzervatív értékek.Moszkva arra hivatkozva kopogtat egyre türelmetlenebbül a nyugati intézmények ajtaján, hogy Oroszország az egyik legjelentősebb, a társadalom hagyományos értékeit magáénak valló állam, amelynek meghatározó pártja, a putyini Jegyinaja Rosszija (Egységes Oroszország)természetes szövetségese a nyugati jobboldali-konzervatív politikai szervezeteknek.”