A leszavazott diktatúra

2014. május 28. 08:19

Orbán Viktor „strasbourgi csatái” is azt látszanak igazolni, hogy az Európai Parlament hatalmi értelemben felértékelődőben van.

2014. május 28. 08:19
Bogár László
Bogár László
Magyar Hírlap

Ugyanebben az évben az Európai Parlament egy másik „hőstettet” is véghezvitt. Éles viták során nagy többséggel elutasította azt az Európai Bizottság által is támogatott koncepciót, ami egy globális diktatúra nyílt bevezetését jelentette volna a transznacionális vállalatok befektetései terén. Ez volt, illetve szerencsére csak lett volna a híres MAI, vagyis Multilateral Agreement on Investment, és a Nemzetközi Valutaalap (IMF), illetve a Gazdasági és Együttműködési Szervezet (OECD) igyekezett mindent megtenni azért, hogy az Európai Parlament számukra rendkívül fontos erkölcsi támogatását megszerezzék hozzá. Ráadásul ez azon kevés számú eset egyike volt, amikor az Európai Parlament két meghatározó jelentőségű »pártcsaládja« vagyis a szocialisták és a konzervatívok nagykoalíciót kötöttek az ügyben. Az unió keleti bővítése szintén az Európai Parlament politikai felértékelődését jelentette, hisz olyan súlyos társadalmi-gazdasági kéréseket hozott be az európai diskurzusba, ami enélkül elképzelhetetlen lett volna. Orbán Viktor »strasbourgi csatái« is azt látszanak igazolni, hogy az Európai Parlament hatalmi értelemben felértékelődőben van. A választás eredménye remélhetőleg azokat a politikai törekvéseket erősíti majd, amelyek a meglehetősen lehangoló európai valósággal való bátor szembenézést sürgetik.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2014. május 28. 14:41
Öreg! Neked nemáll túl jól a seggnyalói viselet.
bigyomail
2014. május 28. 11:37
Bogár elvtárs! Azért ez kicsit erős, nem? ". Ráadásul ez azon kevés számú eset egyike volt, amikor az Európai Parlament két meghatározó jelentőségű »pártcsaládja« vagyis a szocialisták és a konzervatívok nagykoalíciót kötöttek az ügyben." Ritka? Mivel sem egyiknek, sem másiknak nincs többsége, így legtöbbször előre egyeztetnek aztán a három nagy a konszenzus alapján együtt szavaz, azaz a néppárt, a szocik, meg a liberálisok. De a hármas ritkább, mivel a rendre együtt szavazó néppártnak és szocialistáknak együtt már meg volt a többség. Persze a politikai vakságban szenvedő, a nemzetközi politikáról csak a sajátos propaganda-szűrőn keresztül értesülő választók biztos beveszik ezt a blődséget. " A választás eredménye remélhetőleg azokat a politikai törekvéseket erősíti majd, amelyek a meglehetősen lehangoló európai valósággal való bátor szembenézést sürgetik." A választások ugyan azt erősítik, ami eddig is volt, hiszen ismét az a néppárt-szoci kombó nyerte a szavazatok többségét, akik eddig is a passzátszelet fújták Európában. Magyarul várhatóan folytatódik az integráció és ha a néppárt végig tudja verni (márpedig miért ne tudná), akkor még erősebb lesz a pénzügyi és monetáris együttműködés is.
S0ma
2014. május 28. 11:05
Várjuk ki a végét.
kaffogó hebrencs
2014. május 28. 09:09
Bogár László, a politikai pályafutása során számos párthoz csatlakozott. 1978-tól 1989-es feloszlásáig tagja volt az Magyar Szocialista Munkáspártnak (MSZMP). 1988 szeptemberétől tagja volt az Magyar Demokrata Fórumnak (MDF) is (a lakiteleki alapítók egyike), s részt vett a párt gazdasági programjának kidolgozásában. Az 1990. évi országgyűlési választásokon az MDF Borsod-Abaúj-Zemplén megyei listavezetőjeként került be a parlamentbe. 1990 és 1994 között a Nemzetközi Gazdasági Kapcsolatok Minisztériumának politikai államtitkára volt. Az 1994. évi országgyűlési választásokon ismét bejutott a parlamentbe. 1996-ban a Magyar Demokrata Néppárt (MDNP) frakciójához csatlakozott. A Fidesz hatalomra kerülésével 1998 és 2002 között a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára, az első Orbán-kormány Stratégiai Elemző Központjának vezetője volt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!