Tévedések a bojkottról

2014. április 25. 13:50

Az ellenzéki bukás elemzői elsiklanak a rendszer bojkottjának alternatívája felett. Pedig ez már csak azért sem érdektelen, mert a bojkott lehetősége ma is fennáll.

2014. április 25. 13:50
Bartus László
Bartus László
Amerikai Népszava

A választások bojkottjára való felhívás a rendszer bojkottjának része, nem a választásokkal kapcsolatos taktikai lépés. A bojkott alapja az Alkotmány tisztelete, követése és megvédése, nem praktikus megfontolások. Ezt az állampolgári kötelességet nem írhatja felül semmiféle politikai megfontolás, a választások várható eredménye, annak bármilyen következménye. Ez minden polgár lelkiismereti és alkotmányos kötelessége, függetlenül attól, hogy az ellenzéki pártok mit tesznek. Az ellenzéki pártok véleménye ebben a tekintetben irreleváns.

Ez az alapja a bojkottnak, nem a rendszer leválthatóságának megfontolásai és annak taktikai elképzelései. Ezért minden további bojkottal kapcsolatos ellenvetésnek semmi értelme nincs. A bojkottal szemben csupán egyetlen helytálló érv lenne lehetséges, ha valaki bebizonyítaná, hogy Orbán Viktor nnem számolta fel az alkotmányosságot, nem döntötte meg az Alkotmányt, nem változtatta meg az alkotmányos rendet (lásd Orbán beszédeit a második rendszerváltásról), és a tevékenysége nem irányul a hatalom kizárólagos birtoklására.

Ehhez be kellene bizonyítani, hogy a fülkeforradalom forradalom volt, a magyar nép a 2010-es választásokon valóban új rendszer létrehozásával bízott meg bárkit. A bojkott indokaival szemben csak ezek a legitim és alkotmányos ellenvetések lehetségesek. Minden más indok hazugság, hamisság és törvénytelenség. Becstelenség is, és az ország elárulása.

De a bojkott az irreleváns felvetésekkel szemben is igaz. Egy rendszer addig tekinthető legitimnek, amíg annak konszenzuson alapuló alkotmányos fundamentumai vannak. A legitimáció lehet az egyiptomi ganajtúró bogár, az inkák Apocatequil nevű istene, a nap, a királyi dinasztia öröklődése, vagy parlamenti 4/5-del elfogadott és/vagy népszavazás által megerősített. A hatalomhoz való jogot származtatni kell valahonnan. A »keresztény« gyökerekre való hamis hivatkozás ezt nem helyettesíti. Ha egy hatalom legitimitása, törvényes alapja kérdőjeleződik meg, az a hatalom összeomlik.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 67 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
berzsian56
2014. április 26. 09:56
" A bojkott alapja az Alkotmány tisztelete" Az ám, mi más is lehetne makkosegér. Régi partizánszövetségi duma ez barátom. Nálunk az igazság,hiszen ez nem lehet kétséges, ezt mi ezer éve örökbe kaptuk, ki másnál lehetne mint nálunk igazaknál, ezért nekünk felkenteknek kizárólagos jogunk , hogy törvénytelenséggel is küzdjünk a törvények betartásáért. Kis puhatestű, ha időd engedi nézz utána az oximoron kifejezés értelmezésének.
Buga Jakab57
2014. április 25. 22:46
Ki pénzeli ezt az idiótát ott a messzi Amerikában. Nem tudom elképzelni, hogy ennek a baromnak a szennylapját megveszi valaki.
briganti
2014. április 25. 22:36
Jól van Lacika! Nincs semmi baj. Már megint a hangok a fejedben?
Leszart Rittberger
2014. április 25. 18:42
Te repedseggű, afroamerikai-barát, Bartus! Te hazug szar, nem azt írtad, hogy mivel csalodtál a "magyar" baloldalban, mert nem fogadták meg vátészi tanácsaidat, ezért leveszed roluk a kezed, nem jelentethetnek nálad meg semmit, nem foglalkozol tovább magyar belpolitikával ???
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!