Magyarországnak ez az érdeke, nem pedig a Brüsszel ellen folytatott ál-szabadságharc.
„Tegnap éjjel olvastam Donald Tusk lengyel miniszterelnök írását a Financial Times-ban. Ebben arról ír, hogy az ukrán válság ismét rávilágít az EU túlzott orosz függőségére, ami az energiát (gázt) illeti.
Cikkében megoldási javaslatot is tesz: energiauniót javasol, melynek értelmében az EU egységesen tárgyalna, vásárolna az orosz féltől, a tagállamok kiállnának egymásért egy krízis esetén, összehangolnák infrastrukturális fejlesztéseiket, kiaknáznák saját forrásaikat, és Európán kívüli partnerségi megállapodásokat is kötnének. 2010-ben már indítottunk hasonló kezdeményezést, Budapesten – Tuskkal és más közép-európai politikusokkal közösen. Most még inkább adott a politikai momentum, ezt Tusk helyesen ismerte föl.
Mélyen egyetértek Donald Tusk minden szavával. Egy következetes, akár konfliktusokat is vállaló európai államférfi gondolatai ezek, aki úgy emelte föl országát, úgy képviselte nemzete érdekét, hogy emellett egy pillanatig sem kérdőjelezte meg annak Európai Unióhoz tartozását. Támogatom ezt a kezdeményezést, Magyarországnak ez az érdeke, nem pedig a Brüsszel ellen folytatott ál-szabadságharc, és nem is a paksi bővítés kapcsán tapasztalható Moszkvához dörgölőzés, sunnyogás és hallgatás.”