Keresztyénként, a választások előtt

2014. március 23. 22:40

Az elmúlt négy esztendő kormányzati teljesítményének legnagyobb pozitívuma, hogy világosan és egyértelműen megfogalmazta elképzelését, vízióját a jövő Magyarországáról.

2014. március 23. 22:40
Székely Attila
reposzt

„Nos, míg egyházunk egyszer az életben bármiről is határozott véleményt alkot, szeretném én is elmondani a magamét. Az én véleményem az, hogy jó lett volna felhívni a figyelmet arra, hogy –minden hiba és bűn ellenére, amelyek akadtak, akadnak jócskán a politikai térkép jobb oldalán is- az elmúlt négy esztendő kormányzati teljesítményének legnagyobb pozitívuma, hogy világosan és egyértelműen megfogalmazta elképzelését, vízióját a jövő Magyarországáról. Ennek a víziónak az alappillére a keresztyénség, kerete a teljes magyar nemzet, legfontosabb egysége a család, hajtóereje a munka. Ez kristályosodik ki a végre-valahára megalkotott Alaptörvényben, ez köszön vissza a miniszterelnök megnyilvánulásaiban, sőt megannyi kormányzati intézkedésben is. (Különösen szembetűnő ez a világosan megfogalmazott vízió azért, mert a baloldali ellenzék semmiféle elképzeléssel, jövőképpel nem rendelkezik. Az legalábbis nem jövőkép, hogy el kell zavarni Orbánt a hatalomból. Erről bővebben itt.) Nem kell tehát lándzsát törni senki mellett és senki ellen – de azért azt ismerjük el, hogy a számunkra fontos értékeket a jelenlegi kormányzat mégiscsak kimondta és képviselte. Örültem volna, ha ezen felismerésének egyházunk valamilyen módon (ha nem is választási körlevél, de egyéb nyilatkozat, miegyéb) mégiscsak hangot ad. Sajnálom, hogy mindenféle hamis tartózkodás (valójában régi beidegződés, és az ezzel járó félelem) köpönyegébe bújva ez a megállapítás elmaradt. Vajon miért nem lehet ezt elmondani, megfogalmazni sehol? Miért fél ettől a mi egyházunk? 

Ami pedig a kurtán-furcsán megfogalmazott üzenetet illeti: 1. valóban menjünk el szavazni. 2. Legyünk józanok, és szeressük egymást, mindenféle politikai meggyőződéssel együtt. Az istentiszteleten az Ige áll a középpontban, nem magánvélemény, személyes meggyőződés. Ott és akkor ne akarjunk senkit meggyőzni semmiféle emberi igazságról, legyen az politika vagy bármi más. De a templomon kívül keresztyénként tisztességgel felvállalhatjuk és elmondhatjuk a véleményünket, sőt normális, tiszteletreméltó módon megpróbálhatjuk meggyőzni a másik felet. Ha elég bölcsek és keresztyének vagyunk, talán még tanulhatunk is egymástól.” 
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 60 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Autofocus
2014. szeptember 26. 02:46
Érdekes, hogy egy ilyen világos, és egyértelmű keresztény érték-kinyilatkozás lakmuszpapírként sodorja össze az ateista radikáljobbosokat, az értéktagadó balosokat és az értéknihilista liberálisokat, ahogy azt azt istentagadó hozzászólók dömpingjén nagyszerűen le lehet mérni. Sajnos, a posztban feltett kérdésre több helyes válasz is lehet, melyek közül az egyik hogy tényleg benne van még az egyházban ez az örökölt félsz ami a nyílt politikai értékválasztástól való tartózkodást eredményezi, másrészt lehet hogy van benne valami józan pragmatizmus, hogy "én is tudom, te is tudod, ezért a templom falain belül teljesen felesleges arról beszélnünk hogy mi a helyes válasz április 6-án" azzal pedig hogy nem mondjuk ki hangosan, nem tölt muníciót az egyház a sok uszító szócsövébe, akik a megveszekedett gyűlöletüktől vezérelve rögtön ajvékolni kezdenek ha az egyház értéket vall.
FOB
2014. április 27. 13:52
A demokrácia erről szól, jó reggelt kívánok!
Zokni
2014. március 28. 16:34
"A nem keresztények között is vannak magyarok, csak épp az ő világnézetüket nem tudjuk és nem is vagyunk kötelesek elfogadni sem támogatni. Ennyi!" - írja. Miután kiderült*, hogy a magyarság: egy nemzet, egy ország, egy közösség, jelentősen nagyobb számosságú, mint a keresztények ─ egy gyülekezet, egy felekezet, egy vallás ─ képviselői, és az is, hogy viszont az a bizonyos nemzet számos közösségi funkció ─ jogrendszer, szokásrendszer, szocializációs rendszer (pl. oktatás, munkamegosztás), intézményrendszer, hagyományok, kultúra és a többi ─ elfogadásában, elsajátításában, alkalmazásában melyek MINDEN VALLÁSTÓL FÜGGETLENÜL MŰKÖDNEK, minden egyes tagjától közvetlenül és közvetve igényeket támaszt ─ hangsúlyozom: TERMÉSZETESEN ─, ezért nincs helye és értelme a közösség számára az EGYIK gyülekezet, az EGYIK felekezet, az EGYIK vallás "érdekeire" többet áldozni, mint a többire. Tehát külön pénz, vagyon, befolyás nem jár nekik! Nos, valójában "ennyi". *Változó, hogy mikor is, de mindenütt nagyon-nagyon régen (ezer éves távlatokban)...
Sulammit
2014. március 27. 19:28
Így nem is, de talán így igen. Mt 21,28 Példabeszéd a két fiúról
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!