Magyar atom

2014. február 03. 07:30

Aggódik a magyar baloldal, s még inkább a liberálisok. Álszent módon a hazát, Magyarország függetlenségét féltik Orbán Viktortól.

2014. február 03. 07:30
Stier Gábor
Stier Gábor
MNO

Ebben a mesterségesen felajzott, egy stratégiai kérdést szánalmas módon kampánytémává silányító hangulatban kezdi meg a paksi bővítésről szóló törvény vitáját a parlament. Kár érte, mert mint az idézett érvkészlet is mutatja, a vita még véletlenül sem az energiastratégiáról, a megállapodás mindenki által jogosan várt részleteiről, szakmai kérdésekről folyik majd, hanem a másik oldal lejáratásának eszközévé sekélyesedik. Ha tényleg sorskérdésről van szó, akkor még inkább megbotránkoztató, ha valódi érvek ütköztetése helyett hitkérdéssé degradálódik a Paksról folyó diskurzus. A kibontakozó, nemcsak a kormányzó pártot, de a potenciális partnert is sértő vita szánalmas eszközrendszere kívülről nézve nemcsak rossz színben tünteti fel Magyarországot, de olyan mellékvágányra visz, amely gyengíti a nemzeti érdekek védelmének hatékonyságát. Csak ronthatja a magyar pozíciókat keleten és nyugaton egyaránt, ha alapvető külpolitikai kérdésekben nem tudunk közös nevezőre jutni. Még rosszabb, ha egy már meglévő konszenzust áldozunk fel kisstílűen a rövid távú pártérdekek oltárán. Mert mint a 2009-es parlamenti szavazás is mutatja, Paks bővítésének kérdésében azért mégis csak egyetértés volt a hazai politikai eliten belül, s azt sem kérdőjelezte meg senki, hogy e beruházás megvalósításának toronymagasan a Roszatom a legnagyobb esélyese. Erkölcsi alapjuk a mostani döntést bírálni egyedül a nukleáris energiát mindig is ellenző zöldeknek van, álláspontjukat azonban a társadalom döntő többsége nem osztja.” 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Doromb13
2014. február 03. 09:32
Tisztelt Stier Gábor! Alapvetően nem az atom használatáról vagy elvetéséről szól most a közbeszéd,hanem arról, hogy magát mindenhatónak képzelő miniszterelnökünk a közvélemény teljes kizárásával,a megállapodás lényeges pontjait a mai napig titokban tartva (és titkosítva 10 évre)- puccs-szerűen kötött 30 évre szóló megállapodást. 2 és fél millió hajdani választó nem jogosíthatta fel őt arra,hogy a választások előtt 3 hónappal a többi 7 és fél millió magyar nevében és sorsáról döntsön. Ez csak a zsarnokok,a népet mélyen lenéző, véleményükre semmit sem adó,öntelt,hatalom- mániás és ezért a demokráciára halálosan veszélyes emberekre jellemző. Összegezve: Orbán Viktor puccsot követett el a saját nemzete,a magyar nép ellen. (atom ide vagy oda!)
Fedor
2014. február 03. 09:24
"a megállapodás mindenki által jogosan várt részleteiről" Na látod, nagyokos, még te is látod, hogy mi itt a probléma...
balint60
2014. február 03. 08:00
Lehet itt csűrni-csavarni a szavakat. Mindez azonban nem változtat az alapvető és máig érvényes, éppen Orbán és Lázár által megfogalmazott igazságon: lehet bármely üzletileg jó és előnyös gazdasági szerződést kötni az oroszokkal (Paksról még ezt sem tudhatjuk), itt nem puszta gazdasági döntésről, hanem ÉRTÉKVÁLASZTÁSról van szó. A Szent István óta Európához kötődő hazánkat nem lehet és nem szabad az orosz birodalomhoz kötni, semmi áron.
Nick Holgerzson
2014. február 03. 07:44
Gyurcsány Ferenc elmondta, hogy nagy az egyetértés a Gyurcsány-koalíció tagjai között a megszorításokkal kapcsolatban. Mindannyian rögeszmésen ugyanazt a megszorításokra épülő társadalom- és gazdaságpolitikát akarják visszahozni, amivel egyszer már tönkretették nemcsak az országot, hanem a családokat is. Pakssal ugyan ez a helyzet.... a családoknak jó... a balf@szoknak nem! :)
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!