Választani akarok

2014. február 12. 16:12

Aki valamit is érteni szeretne, aki tudatos választópolgárként akar viselkedni, nagyon kell erőlködnie hozzá.

2014. február 12. 16:12
Miért Rigó
Tutiblog

Ez az ország, mintha folytonos válságban volna, de az anyagiak mellett ez egyre inkább lelkiismereti tusakodásnak is tűnik. És ezt az állapotot politikai közéletünknek, és az értelmiségieknek, megmondóknak köszönhetjük, akik a pénzükért folyton a keserű múltra, meg a nehéz sorsú jelenre koncentrálnak, és ezzel ügyesen elterelik a figyelmet arról, hogy ez tulajdonképpen egy választás, és a jövőről szól.

Nincsenek kimondva a mindenkit érdeklő kérdések. Például, hogy ki fog itthon dolgozni, amikor a Ratkós-korszak szülöttei nyugdíjba mennek? Hogy hogyan lehet a fiatalokat itthon tartani és szaporodásra bírni őket? Hogy mi lesz a különös éghajlati változásokat produkáló, különben bő vizeink ellenére aszályos Magyarországgal? Hogy hogyan oldjuk meg a cigányság problémáit, amelyekre az egyetlen választ az országnak egyelőre a Magyar Gárda hozta? Hogy mi lesz az elnéptelenedő, elszegényedő vidék sorsa? Hogy hogyan fogunk a saját lábunkra állni?

És akkor ezek helyett most arról beszélünk, hogy legyeneszobor, vagy nelegyeneszobor, meghamisításehafölhangosítomamitnemishangosítottamföl... Ez a nem az, ami fontos, ez szánalmas.

Ettől a ránk erőltetett állapottól úgy szabadulhatunk meg, ha állampolgárként, magánemberként, teszünk valamit. A politizálás, a politikai élet nyomon követése pótcselekvéssé válik. A cselekvés hiányává. Ahogyan a szappanoperák bámulása a családi élet hiányává. Ebben az agóniában a polgárnak kell tennie valamit, hogy látszódjon, hogy van. Mindegy mit, csak tegyen valamit a beszéd helyett. Lépnünk kell, hogy érzékelhessük és alakíthassuk az ország belső életét, megszabhassuk annak irányait, és hogy a politikusok kövessék és figyelmezzék ezeket az irányokat.

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Omega2010
2014. február 13. 09:10
a
Karvaly
2014. február 13. 08:29
Szerintem az van, hogy a pártok döntéseinél csak az egyik tényező a szavazótábor akarata, ott lobbiznak még a 'szponzorok', a saját szervezetük és az államigazgatás is. Ha azt akarjuk, hogy nagyobb hangsúlya legyen a szavazói akaratnak, akkor ezeknek a kívánságoknak pártoktól független civil szervezeteknek kell nagyobb publicitást adnia.
bunko_jobbos
2014. február 12. 21:55
Nem teljesen értek egyet a cikkel. Ui. már régen megtanultam, hogy csakis és kizárólag az emberek számítanak. Tök mindegy a program, az változhat is útközben meg nem is biztos, hogy elárulják előre. Őszintén! Ha Viktor 2009-ben azt mondja, hogy jól megkopasztjuk a multikat meg visszazavarjuk dolgozni a fiatal nyugdíjas tűzoltókat, akkor meglett volna a 2/3? Szerintem nem. És jó volt, hogy meglett? Szerintem igen. A lényeg: az ember. Az egyiknek hiszek, a másiknak meg nem. Ha jót csinál, akkor továbbra is támogatom, ha elrontja, keresek másikat. Kit érdekel a "program"?
kuwiq
2014. február 12. 20:19
Ha választani akarsz, esetleg indulj ki a kormányzási teljesítményekből. a zöszefosás személyei már voltak 8 évet kormányon és full összeomlást bírtak összehozni, az azt megelőző 4 éves regnálásuk pedig a bokros csomagban kulminált ezzel szemben a polgári kormány kihozta az országot a tlzott deficit eljárás alól , miközben a ballerek által felvett gigahitelt is sikerrel, idő előtt visszafizette, elérte az energiaárak európai szintre csökkentését stb aki ezek alapján nem képes dönteni, és a közbeszéd felszínes hullámain verődik ide-oda, az inkább ne menjen szavazni, mert fogalma nincs, mi történik valójában, ezért aztán bűncselekménnyel érne fel, ha mégis szavazna
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!