Javulnak az uniós kilátások

2014. január 04. 15:58

Bár hosszabb távon lehet a keleti nyitásnak – a külgazdasági stratégiában megfogalmazott ismert prioritásnak – reálgazdasági hatása, rövid és középtávon azonban továbbra is az Európai Unió lesz Magyarország legfontosabb kereskedelmi partnere.

2014. január 04. 15:58
Szajlai Csaba
Magyar Hírlap

„A »magyar érdeket« összegezve elmondhatjuk, hogy hazánk európai uniós tagsága jó dolog, és anyagilag is kedvező, hogy nettó haszonélvezői vagyunk az uniónak. Hazai és uniós viszonylatban is egyaránt rögzíthetjük, hogy a gazdasági növekedés legfrissebb mutatószámai optimizmusra adnak okot, és a fellendülés első összeurópai jelei már kezdenek kirajzolódni. Ugyanakkor a hazai és uniós teendők döntő része még előttünk áll: leginkább az, hogy a gazdasági fellendülést fenntarthatóvá tegyük. Az Európai Unió növekedési terve, az Európa 2020 Stratégia, a közösség 2014–2020-as pénzügyi kerete és az új gazdasági kormányzás szabályai ezt a célt szolgálják.

Magyarországnak is szüksége van egy új EU-konform stratégiára, amelynek az Európai Unió, mint politikai-gazdasági szövetség és értékközösség keretében – és nem annak ellenében – kell megszületnie. De a vágyak felsorolása nem elegendő. A stratégiában számokat, mértékeket, felelősöket kell felsorakoztatni. Közben a legfontosabb hazai feladat nem lehet más: drasztikusan »neki kell esni« az uniónak, hogy még jobban álljunk jól az uniós pénzek lehívásával, és B-tervet kell arra készíteni, ha ezek a források bent ragadnak, vagy eltűnnek a ködben.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 64 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kukagyerek
2014. január 05. 11:52
"Javulnak az uniós kilátások" .............. Mi az Csabika, felmentél valamelyik dombra?
tatka46
2014. január 05. 10:40
Szajlainak meg a pénztárcája javul ilyen cikkek után, megy a Fideszes kasszához.
Fici7
2014. január 04. 20:15
Orbán a körülötte lévő oligarchák miatt sem merne kilépni az Unióból. Mi lenne a lenyúlt támogatások nélkül.
krisztoforo48
2014. január 04. 17:53
A keleti gazdasági nyitásra szükség van,hogy csökkentse az unió káros hatásait.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!