Párizsi példa

2013. december 20. 07:31

Tanulhatnánk a német–francia tandemtől.

2013. december 20. 07:31
Pataky István
MNO

„Az egymást váltogató kelet-közép-európai kormányok öncélú szavazatszerző politikája az esetek többségében jóval fontosabbnak találja a nacionalista érzelmek kijátszását a szomszédos államokkal szemben, mint a közép- és hosszú távon jóval nagyobb haszonnal kecsegtető, német–francia mintára kiépített szoros, közös érdekek alapján érvényesített egységes fellépést az unión belül. A visegrádi államok laza, de intézményesített együttműködése így is szemet szúr Európa nyugati felében, holott távol áll lehetőségeinek maximális kihasználásától. Brüsszelt érzékenyen érintette a kelet-európai országok és Kína bukaresti csúcstalálkozója is, ami szintén azt jelzi: a jelenleginél jóval nagyobb potenciál lenne térségünk egységes fellépésében. Minden jel arra mutat, hogy Nyugat-Európa nemcsak az integrációs folyamatokat fagyasztotta be, de elindult a dezintegráció útján is. Miután megszerezte a kontinens keleti felének piacát, most felszámolná a térségünk számára legfontosabb előnyöket, a szabad munkavállalást és az államhatárok átjárhatóságát. Nagy-Britannia korlátozó politikájával elindult a harc a kontinens két része között, és nagy valószínűség szerint ez fogja meghatározni az uniós politika válság utáni időszakát. Nem mindegy, hogy Kelet-Közép-Európát milyen állapotban találja ez az összecsapás.

Tanulhatnánk a német–francia tandemtől.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 11 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Csakcsöndben
2013. december 20. 10:21
Az angolok inkább az USA kiterjesztett karja az EU-n belül. Vszínű egyáltalán nem ugyanaz a politikájuk Közép-Európával kapcsolatban, mint a németeké.
Csigorin
2013. december 20. 09:12
nagy igazsag van a leirtakban, bizony nyugat europa ugy gondolja a pocegodorbol kimaszast, hogy a vallunkra allnak...
kjkj945
2013. december 20. 09:09
http://www.youtube.com/watch?v=u_Hcg9HK9AM http://www.youtube.com/watch?v=KO8iI0dw--E
nyugalmazott tanár
2013. december 20. 08:00
Ez viszont egy fontos észrevétel, és érdemes figyelemmel kísérni a történéseket: "Nagy-Britannia korlátozó politikájával elindult a harc a kontinens két része között, és nagy valószínűség szerint ez fogja meghatározni az uniós politika válság utáni időszakát. Nem mindegy, hogy Kelet-Közép-Európát milyen állapotban találja ez az összecsapás." A jelenlegi magyar kül- és külgazdasági politika egyáltalán nincsen lépéshátrányban. Ez reménykeltő számunkra.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!