„Bár sok kritika felmerült már az új devizahiteles mentőcsomag kapcsán, a jó hír mégis az, hogy a korábbi radikális tervek helyett viszonylag piackonform pakkot készített a kormány. Halkan jegyzem meg: a devizahitelesek mentőcsomagjai esetében mindig a politikai akarat érvényesül. Amennyiben nagy és azonnali forintosításra került volna sor, az biztosan megrendíti a magyar bankrendszert. Jelenleg azonban olyan pénzügyi pániktól, amely nem pusztán a kabinetet, hanem Magyarországot is elsodorhatná, nem kell tartanunk.
De folytassuk még a jó hírekkel! Talán a legfontosabb az, hogy hazánk nincs számháborúban Brüsszellel, legalábbis az Európai Bizottság legfrissebb országprognózisa szerint. Ritka az ilyen alkalom, becsüljük hát meg! Az EU szakértői az uniós küszöbértéket el nem érő költségvetési hiányt jósolnak még 2015-re is, továbbá a következő évtől csökkenő pályára álló államadósságot. Eközben – és ez is kiemelendő – a gazdaság teljesítménye fenntarthatóan növekedésnek indul, kétéves távlatban. Külön említést érdemel az alacsony infláció is, amelynek nyilván egyik oka a mesterségesen alacsonyan tartott energiaárak, a másik pedig az alacsony gazdasági forgalom, azonban ez a terep kiváló lehetőség a jegybanknak a további kamatcsökkentésekre.
Hogy miért is fontos a gazdasági és pénzügyi stabilizáció? Magyarország ugyan kilenc év után az idén végre kikerült a túlzottdeficit-eljárás alól, azonban nemzetközi összevetésben továbbra is magas, mintegy húszszázalékos a GDP-hez, az éves gazdasági teljesítményhez viszonyított finanszírozási igénye az államnak. És ezzel hazánk a dél-európai államokkal van egy csoportban. Ezt a kitettséget a jövőben csak továbbra is a javuló pénzügyi-gazdasági kondíciókkal lehet mérsékelni.”