„Erkölcsi tekintetben a bajai videó ügye a közéletben sokkal súlyosabb, mint a tudatmódosítók használata. Mert itt valakik a demokrácia legszentebb alapvetésével szórakoztak: hogy a polgár szabadon dönthet szavazatáról, és annak tudatában mondhat véleményt, hogy az épp annyit ér, mint mindenki másé. A kamuvideó készítői és felhasználói e hitet akarták megrengetni, hogy ezzel ellenfeleiknek ártsanak.
Ezen a ponton nem szabad, ahogyan Fodor Gábor javasolja, az első bajai voksoláson jogerősen megállapított választási csalásra mutogatni. A hamisított felvétellel valakik politikai előnyt akartak kovácsolni abból, hogy a demokratikus rendszer legitimációját aláássák. Ennél nagyobb bűnt politikában nehéz elkövetni.
Ezért kell a botrány minden vétkes szereplőjének távoznia a közéletből, kedvezzen jelen pillanatban bárkinek is az ügy feltárása. Ezért kell a botrányba keveredett pártoknak belső vizsgálatot indítaniuk, és hitelt érdemlően közzétenniük: részükről kik, mikor és milyen módon kerültek kapcsolatba a felvétellel. Valakiknek a nyilvánosság félrevezetése volt a céljuk, most az MSZP-nek és a DK-nak a bizalmat teljes átláthatósággal kell helyreállítania. Így az ügy megnyugtató lezárása, vagyis a megrendelő azonosítása is lehetővé válhat.”