„- Tegyük fel, hogy egy új, jobb csapat alakít kormányt. A hangvételen, a kormányzás módján, a hivatalok összetételén lehet változtatni, de mihez kezdenek a tönkretett egészségüggyel, a szétvert oktatással és azzal, hogy képtelenség vidékre piacképes munkát vinni?
- A falnak megyek attól, hogy sokan előre elsiratják a győzelmet. A társadalom bölcsessége kellene ahhoz, hogy beletörődjenek: nem jön a Messiás. A legjobb, ami történhet, hogy egy szakszerű kormányzati politika képes lesz rangsorolni a problémákat, és nem akarja mind a százhúszat egyszerre megoldani. Ha itt jobb lesz, attól lesz jobb, hogy a nép talán leszokik a megváltókról, s ráébred, hogy a jövő az ő felelőssége is. Legyen mindenki a maga megváltója és a kormánytól csak annyit várjon el, amennyit egy kormány meg tud csinálni. Ha olyan kormányra vágynak, amely varázsvesszővel orvosolja a bajokat, ugyanez a szemét marad jobb- vagy baloldali változatban. A Fidesz regnálása a szimbolikus beszéden alapszik. Függetlenségi harcról, kettős mércéről, népnyomorító multikról hallunk. "Megvédjük magunkat!" - szavalják. Ellenségünk ugyan nincs, de állandóan győzünk. A minden józan észt nélkülöző, öntetszelgő, önmagasztaló gondolkodás- és beszédmód tobzódott itt az elmúlt években. Rajtunk múlik, hogy májustól ne ezt kelljen hallgatnunk.
- Már csak egy kérdésem van. Mi lesz, ha marad a Fidesz?
- Ez a kérdés fél éve kezdi nyomasztani az embereket, meg is kérdezik mindenhol. Azt szoktam válaszolni: jobb erre is készülni. Nem kívánom, de megtörténhet, hogy újra nyer Orbán és csapata. És ha megtapasztalják, hogy ezt a szörnyű négy évet lenyelte az ország, olyan vérszemet kapnak, aminek következményeit ma még elképzelni sem tudjuk. Igen, elkövetkezhet az idő, amikor a túlélés visszaszorul a privát szférába, csak a család, a baráti kör nyújt fedezéket és egymásban kell tartani a lelket. De gondolkodni, írni, eszmét cserélni bármilyen körülmények közt lehet. Mindenesetre nem árt, ha mindenki már most, nyolc hónappal a választás előtt eltöpreng azon: mihez kezd, ha ennél is rosszabb lesz? Már csak azért is, mert ha végiggondolja, talán tesz is azért, hogy ez ne következzen be.”