„Mesterházy Gordon” és „Bajnai Attila”

2013. szeptember 02. 14:00

A konzervativizmus, a liberalizmus és a szociáldemokrácia után megteremtődött a negyedik nagy ideológia, neve: antiorbánizmus.

2013. szeptember 02. 14:00
Fricz Tamás
Fricz Tamás
Fricz blog

„Mit képzel magáról ez az ember, ki ez a felfújt hólyag, aki mögött álló pártszövetség lehet, hogy be sem kerül a parlamentbe a szocialisták segítsége nélkül, s mégis ő kíván lenni a leendő miniszterelnöke Magyarországnak?


Nos, ezért lépniük kellett, meg is tették: ha ekkora »nagy arc« Bajnai, akkor legyen külön lista, s boldoguljanak Gordonkáék a saját erejükből. Persze a közös célokat sem lehetett feladni, ezért maradtak a megegyezéses egyéni jelöltek, politológus nyelven szólva a »koordinált indulás« az egyéni kerületekben.

Ám látnunk kell: ez a főleg a szocialisták indulatából megszületett megállapodás nem végleges. Két dolgot ugyanis ne feledjünk: egyfelől azt, hogy még nyolc-kilenc hónap van a választásokig, a politikában ez pedig, főleg kampány idején, nagyon-nagyon nagy idő, ennyi idő alatt kismillió esemény történhet, ami miatt ez a megállapodás amúgy is felborulhat. Másfelől viszont – és ez a fontosabb –, a baloldal szereplői előbb vagy utóbb ráébrednek arra, hogy jobb nekik, ha mégiscsak szoros együttműködésben, közös listán indulnak a választásokon. Ezzel ugyanis nyilvánvalóan megszabadítják a baloldali vagy »bizonytalan, rejtőzködő« baloldali szavazókat a bonyolult döntések terhétől és egyértelművé válik a politikai képlet.

Hiszen Magyarországon, mint látjuk, a konzervativizmus, a liberalizmus és a szociáldemokrácia után megteremtődött a negyedik nagy ideológia, mely már nemzetközileg is terjed (lásd Charles Gátit, Cohn-Benditet, Reding asszonyt és ne soroljuk tovább), neve: antiorbánizmus. Az új ideológia általános lényege: Orbánt el kell zavarni a csudába (francba, fenébe – à la Mesterházy). Konkrétan az ideológia részleteiről: Orbánt nagyon el kell zavarni!”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 22 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kjkj945
2013. szeptember 02. 15:29
""1. Először is, ki fogja finanszírozni?"" Természetesen a nép az Istenadta nép!! ""2. Egyetlen esélyünk a NER bezárkózásának elkerülésére paradox módon az ellopott pénzekhez fűződő magánérdekek."" $242md: Magyarország a húsz legnagyobb offshore vesztes között! Nagyjából a magyar államadósság két és félszerese áramlott ki offshoreba Magyarországról a nyolcvanas évek óta! Kezdjük rögtön a magyar szempontból legmegdöbbentőbb állításukkal. A jelentés szerint Magyarország benne van az offshore által legkedvezőtlenebbül érintett húsz fejlődő ország között. Sőt, 242 milliárd dolláros veszteségével megelőzi a nálánál sokkal nagyobb, és korruptabb hírben álló Lengyelországot, Ukrajnát és Kazahsztánt is! Az 1980-as évek óta Magyarországról kiáramlott összeg nyers számítások szerint a magyar államadósság két és félszeresét teszi ki!!! ""3. Az, hogy az EU a nyugati civilizáció és saját egyesülési elveit lábbal tiporja, az, hogy a magyar társadalom politikai kultúrája és szociális kompetenciái rendkívül gyengék,"" A szokásos kettős mérce!!
szalámis hegedű
2013. szeptember 02. 15:14
Fosol Fricz? Téged a fidesz is kibaszott, a szociktól sem számíthatsz semmi jóra. Mehetsz koldulni az aluljáróba!
Vén Csataló
2013. szeptember 02. 15:07
Ebben az országban az libsinek nevezett anarchista, magyargyűlölő gittegylet saját erőből sosem volt képes hatalomhoz jutni, mert hála Istennek egyszerűen nincs annyi belőlük, ami elegendő lenne a hatalom legális és demokratikus megszerzéséhez. Ezért aztán a magyar libsi politikai hiperparazitizmusra rendezkedett be. A nyomorult, balfasz szocialisták adják a gazdaállatot, ami maga is parazitaként szívja a nemzet vérét, a libsik, meg a paraziták parazitáiként akarják irányítani szocikat. Akik persze pont elég agyalágyultak ahhoz, hogy ezt - némi gyönge morgolódással ugyan, de el is tűrjék.
pedroamigo
2013. szeptember 02. 15:05
"Nem kell egy pillanatnyi megállapodásról negyvenoldalas tanulmányokat írni, órákat beszélni, mert aztán másnap kezdheti az ember az egészet elölről." Így van Tamás, ne fáraszd magad. Milyen lenne már ha politológusként elemeznél? Nem túl jövedelmező. A békemenet, az fizet...
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!